Українські військові готуються до ParaBaja!

Недавно, на початку серпня, з’явилася інформація про важливу ініціативу організаторів іспанської програми ParaBaja Step by Step Motorsport Event, яка дає можливість людям з обмеженими фізичними можливостями виступати в ралі-рейдах. Іспанці у своєму листі до FAU (чи Автомобільної Федерації України) запросили взяти участь у змаганні українського військового, який відновлюється після поранень. Практично відразу розпочався процес відбору та підготовки кандидатів на виступ на іспанському Rallye TT Cuenca. В реалізації цієї програми взяли активну участь Владислав Кущінський, голова технічного комітету FAU та координатор цієї ініціативи (влітку він мав зустріч з представниками ParaBaja Step by Step Motorsport Event, на якій обговорювалися питання офіційного запрошення українського військового на іспанський ралі-рейд), та Вадим Притуляк, відомий пілот ралі-рейдів (перший і єдиний українець, який подолав «Дакар» на мотоциклі).

Результат перевершив більшість очікувань. Якщо на початку розглядалася можливість виступу українського військового у форматі «іспанський пілот плюс український штурман на машині, наданій місцевою командою», то зараз програма суттєво розширюється. Перш за все, на Rallye TT Cuenca (20-21 жовтня) очікується поява відразу двох екіпажів з українськими бійцями-ветеранами – один з іспанським пілотом і машиною (як це планувалося від початку), другий повністю український. Це буде спільна програма компанії AutoLife Ukraine (відомій у ралі-рейдах завдяки своїй команді Auto-Life Racing Team) та команди Притуляка SKARLAT-XTRM.

Перший екіпаж – пілот Вадим Притуляк, штурман Сергій Романовський (багі SKARLAT)
Сергій Романовський – офіцер 80-ї десантно-штурмової бригади, ветеран ЗСУ. Отримав важке поранення у 2014 році (вторгнення росії на Донбас після окупації Криму), після тривалої реабілітації (понад два десятки операцій) повернувся до активного спортивного життя – регулярні походи в гори, участь в бігових марафонах. Є одним з організаторів і координаторів проєкту «Ігри героїв» (Games Heroes), міжнародних спортивних змагань ветеранів Збройних сил України та армій дружніх країн.

Враховуючи максимально ліберальний технічний регламент ParaBaja Step by Step Motorsport Event, який дозволяє використовувати будь-яку техніку (з дотриманням усіх основних вимог безпеки), було вирішено привернути максимум уваги саме до аспекту війни росії проти України. Тому екіпаж стартує на багі SKARLAT (підготованому на базі Massimo Warrior 1000 MXD Crew), військові версії якого вже проходять випробування на фронті – евакуація поранених, транспортування вантажів і т.д.

Другий екіпаж – іспанський пілот Іван Барберо, штурман Олександр Гонцул (Toyota FJ Cruiser)
Олександр Гонцул – після початку повномасштабного вторгнення росії до України (24.02.2022) пішов до Сил територіальної оборони, воював у Київській та Харківській областях. В липні 2022 року під артобстрілом отримав важкі поранення, потім численні операції, тривала реабілітація та протезування. Виступ у ParaBaja Step by Step Motorsport Event повинен стати одним з етапів реабілітації та повернення до активного життя.

Баха Rallye TT Cuenca запланована на 20-21 жовтня, є фінальним раундом національного чемпіонату Іспанії з ралі-рейдів (Campeonato de España de Rallyes Todo Terreno). Крім того, Rallye TT Cuenca є частиною ParaBaja Step by Step Motorsport Event – цього року вона стане вже п’ятим змаганням у календарі цієї програми, яка в останні роки активно розширює свою географію. Кілька років тому змагання ParaBaja Step by Step Motorsport Event відбувалися виключно в рамках Baja España Aragón, торік програма охоплювала три різні бахи, а зараз налічує вже п’ять змагань-партнерів – і вже розглядається можливість розширення діяльності поза межі Іспанії (є попередні чутки про можливість проведення окремих змагань у Польщі чи Угорщині).

Один з профільних автоспортивних сайтів (thecheckeredflag.co.uk) уже приділив чимало уваги цій українській ініціативі та присвятив їй кілька публікацій – наприклад, за цим посиланням https://www.thecheckeredflag.co.uk/2023/09/alexander-gonsul-becoming-cross-country-co-driver-at-rallye-tt-cuenca/

15-09-2023 54379
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца