Central European Rally: дострокові процеси

Так склалося, що саме новий центральноєвропейський раунд WRC (передостанній у календарі першості 2023 року) став вирішальним майже у всіх заліках. Багато що вирішилося або на тутешніх трасах, або навіть перед стартом змагання (коли з’явився перелік попередньо заявлених учасників фінального раунду в Японії). Отже, в абсолютному заліку добиті майже всі рештки інтриги… Перш за все, Калле Рованперя та Йонне Халттунен достроково стали дворазовими чемпіонами світу, коли здобули 44 очки переваги перед фінальним FORUM8 Rally Japan (15-19 листопада). Що з цікавого будемо мати в Японії за два з половиною тижні? Однозначно, в центрі уваги буде битва за титул віце-чемпіона між Елфіном Евансом (Toyota) і Тьєррі Ньовіллем (Hyundai), бо сім очок розриву між ними – таку перевагу складно назвати відчутною… Плюс певний шанс на подіум за підсумками сезону має Отт Тянак (M-Sport). В середині Топ-10 абсолютного заліку теж цікаво – «з’ясування стосунків» між Себастьєном Ожьє (Toyota), Есапеккою Лаппі (Hyundai), Такамото Кацутою (Toyota)…

Усі поточні новини зі світу ралі та ралі-рейдів на Телеграм-каналах:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

Під час Central European Rally чи не найцікавішим був трилер у заліку WRC2, коли майже всі претенденти на титул зробили все можливе, щоб програти – Йоан Россель вибув на СД3, Андреас Міккельсен вилетів з траси та втратив понад 10 хвилин, Гас Грінсміт періодично мав проблеми, Ніколай Грязін ловив проколи та вильоти з траси… Лише Каєтан Каєтановіч демонстрував відносну стабільність і фінішував третім, але все одно випав з боротьби за титул. Загалом, Міккельсен міг не надто хвилюватися через невдалий виступ у Центральній Європі – адже він недавно підтвердив свій виступ у Японії, тобто мав додатковий шанс виправити ситуацію… Однак фінальний Power Stage розв’язав усі питання – Міккельсен виграв цю спецділянку, взяв 3 бонусних очки та зрівнявся з Грінсмітом за очками (обидва здобули по 111 пунктів). Але за додатковими показниками титул гарантував собі Андреас Міккельсен – у норвежця три перемоги на етапах проти двох у британця, який вже завершив сезон у WRC2 (Грінсміт використав усі сім залікових стартів). Тепер усе визначено – Міккельсен чемпіон, Грінсміт віце-чемпіон, третім йде Россель (теоретично, француза може випередити Каєтановіч).

От де ще зберігається невизначеність, так це у заліку WRC2 Challenger, де титул можуть здобути троє – Самі Паярі (фін вже завершив свою програму та чекає на фінальні результати переслідувачів), Каєтан Каєтановіч  і Ніколай Грязін (обидва готуються до виступу в Японії, де між собою й вирішать долю титулу). А от у «ветеранському» WRC Masters Cup визначеність настала вже в момент публікації переліку учасників Rally Japan – титул достроково здобув іспанець Александер Вільянуева, який навіть не планував виступу на Central European Rally. А на японських трасах у листопаді остаточно визначаться володарі «срібла» та «бронзи», бо інший іспанський ветеран, Мігель Діас-Абоітіс усе ще зберігає шанс випередити німця Арміна Кремера й австрійця Йоханнеса Кефербьока та фінішувати на подіумі за підсумками сезону. В заліку WRC3 жодних помітних змін – чемпіон і віце-чемпіон уже відомі, у Японії з’ясується, хто отримає підсумкову «бронзу».

Чемпіонат світу, пілоти (після дванадцяти етапів)