WRC2 і WRC3: повна плутанина

Теоретично, за певного перебігу подій недавній грецький раунд WRC міг суттєво прояснити ситуацію в різноманітних молодших дивізіонах – тобто WRC2, WRC2 Challenger, WRC Masters Cup і WRC3… Але хоч якась ясність настала лише в одному випадку – хто ще з недавніх претендентів на титули вже опинився поза грою. Саме така доля спіткала шведа Олівера Сольберга (третій поспіль провальний виступ у заліку WRC2) і фіна Самі Паярі (схід у Греції позбавив його навіть теоретичних шансів на титул у WRC2). Ініціативу ніби перехопив Андреас Міккельсен, який здобув уже третю перемогу в п’яти стартах, «наскирдував» 108 очок і посилив свою лідерську позицію в загальному заліку. Але в планах норвежця поки є тільки один подальший старт (у Центральній Європі) з двох можливих – Чилі він пропускає, Японія під величезним знаком питання (бюджет був розрахований максимум на шість європейських стартів). Щось повинне прояснитися вже за пару тижнів на чилійських трасах, де за відсутності Міккельсена між собою воюватимуть Йоан Россель (віце-лідер WRC2), Гас Грінсміт, Самі Паярі, Каєтан Каєтановіч, Еміль Ліндхольм, Ніколай Грязін, Марко Буласія…

Усі поточні новини зі світу ралі та ралі-рейдів перенесені на Телеграм-канали:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

Найбільшою загадкою стали подальші плани Каєтановіча та Грязіна – обидва мають в резерві по три залікових старти й цілком можуть використати їх повністю на фінішній прямій. Правда, про зменшення конкуренції поки казати зарано – варто тільки поглянути на перелік фаворитів чилійського раунду (та й з новим етапом у Центральній Європі теж може бути чимало сюрпризів плюс повернення Міккельсена до боротьби за титул)… У WRC2 Challenger (той же WRC2, тільки без чемпіонів WRC2/WRC3 минулих років і недавніх заводських пілотів вищої ліги) все остаточно зводиться до протистояння Каєтановіча з Грязіним – хоча невеликий шанс на титул зберігається також у Паярі (за умови, що обидва фаворити повністю провалять фініш сезону). Не надто ясна ситуація в ветеранській категорії WRC Masters Cup – попри грецьку невдачу, іспанець Александр Вільянуева лідирує з перевагою у 43 очки. У Чилі змін не очікується (всі ключові гравці відсутні, буде лише один чилійський учасник), тому дещо може прояснитися не раніше жовтневого Central European Rally – чого зможуть досягнути на тамтешніх трасах німець Армін Кремер і австрієць Йоханнес Кефербьок?

Виглядає на те, що найбільше клопотів у FIA матимуть з підсумками заліку WRC3, призначеного для екіпажів на техніці Rally3. Тут працює наступна формула – максимум п’ять залікових стартів, за підсумками сезону враховуються чотири кращих результати. І от тут може скластися ситуація, коли на фініші сезону матимемо двох учасників з чотирма перемогами та максимальними можливими 100 очками кожен… Зараз лідирує фін Роопе Корхонен (чотири старти, чотири перемоги, 100 очок), другим йде парагваєць Дієго Домінгес (чотири старти, три перемоги, 87 очок). Якщо Дієго за два тижні виграє у своїй заліковій групі в Чилі, де має лише одного суперника, він теж здобуде чотири перемоги та 100 підсумкових очок (12 очок за четверту позицію у Швеції відкинуть як гірший результат). І як визначити чемпіона за такою рівністю результатів? Схоже, за таких умов Корхонену варто виступити на Central European Rally та постаратися фінішувати на подіумі – раптом саме результат п’ятого старту FIA визначить як вирішальний показник при визначенні чемпіона?

Залік WRC2 (після десяти етапів)
1. Міккельсен (N) – 108 (5 стартів)
2. Россель (F) – 92 (5 стартів)
3. Грінсміт (GB) – 80 (5 стартів)
4. Паярі (FIN) – 71 (6 стартів)
5. Фурмо (F) – 67 (7 стартів)*
* – сезон для екіпажу завершений

Залік WRC2 Challenger (після десяти етапів)
1. Паярі (FIN) – 93 (6 стартів)
2. Каєтановіч (PL) – 93 (4 старти)
3. Буласія М. (BOL) – 72 (6 стартів)
4. Грязін (404) – 68 (4 старти)
5. Марчик (PL) – 65 (5 стартів)

Залік WRC Masters Cup (після десяти етапів)
1. Вільянуева (E) – 105 (6 стартів)
2. Кремер (D) – 62 (5 стартів)
3. Кефербьок (A) – 58 (3 старти)
4. Діас-Абоітіс (E) – 55 (5 стартів)
5. Мьєле (I) – 54 (5 стартів)

Залік WRC3 (після десяти етапів)
1. Корхонен (FIN) – 100 (4 старти)
2. Домінгес Д. (PY) – 87 (4 старти)
3. Ренсонне (B) – 51/55 (5 стартів)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Škoda Motorsport, Twitter (Gus Greensmith), tacpy.com.py

17-09-2023 42037
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца