ParaBaja Step by Step: можливість для України

В історії авто- і мотоспорту є чимало прикладів участі в змаганнях спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. Хтось зміг повернутися за кермо гоночної техніки після важких аварій чи інцидентів з серйозними наслідками для здоров’я – найяскравішим є приклад італійця Алессандро Дзанарді, який повернувся після втрати обох ніг, став чемпіоном у Campionato Italiano Superturismo, виграв чотири раунди World Touring Car Championship. Для когось виступи в автоспорті стали особливим колосальним викликом – коли люди прагнуть досягти заповітної мети попри будь-які обставини та обмеження.

Кілька днів тому на сайті Автомобільної Федерації України (FAU) за наступним посиланням з’явилося цікаве повідомлення:

Шановні колеги,

FAU отримала запрошення від інклюзивної комісії з автоспорту Королівської автомобільної федерації Іспанії взяти участь у програмі Para Baja Step by Step Motorsport Event в Іспанії.

Запрошення діє для українського військового, який зараз відновлюється після бойових поранень. Пропонується приєднатися в якості штурмана для участі у крос-кантрі ралі CERTT «Rally TT Cuenca», що відбудеться в Іспанії 20-21 жовтня 2023 року. Старт планується на автомобілі в категорії «Para Baja».

Участь у автоспорті може бути ефективним способом для людей, поранених під час війни, знайти свій шлях до одужання та повернення до повноцінного життя.

Присутність українського солдата на чемпіонаті CERTT, безсумнівно, надихне інших, хто стикається з подібними викликами. Це слугуватиме свідченням незламності духу людей, які мають намір подолати труднощі та задовольнити свої бажання.

Пропозиції щодо кандидатів для участі у змаганнях просимо направляти до:
– Спортивного директора FAU Світлани Калниш – телефон: +380 (67) 401-68-52
– e-mail: [email protected]

Інформація про програму ParaBaja Step by Step Motorsport Event

Ця програма була започаткована майже десять років тому іспанською організацією Fundación Step by Step, яка займається питаннями реабілітації й інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. І одним з напрямів Fundación Step by Step стало залучення та підтримка спортивних проєктів для людей з обмеженими фізичними можливостями.

З 2014 року почала працювати програма ParaBaja Step by Step Motorsport Event, яка дає можливість людям з обмеженими фізичними можливостями виступати в ралі-рейдах.

Спочатку ParaBaja Step by Step Motorsport Event була орієнтована виключно на одне змагання з ралі-рейдів – головну іспанську баху, відому Baja España Aragón, один з топових етапів Кубка світу з бах. Якраз з 2014 року учасники цієї програми отримали можливість виступати на трасах під Теруелем в окремому заліку ParaBaja на довільній техніці (мото, квади, авто, SSV/UTV). На недавньому Baja España Aragón в липні в цій категорії виступили 21 спортсмен на 11 різних транспортних засобах (4 автомобілі, 4 мотовсюдиходи SSV/UTV, 1 квад, 2 мото).

Торік програма ParaBaja Step by Step Motorsport Event перестала обмежуватися лише Baja España Aragón і була розширена до трьох змагань в чемпіонаті Іспанії. Цього року залік ParaBaja буде впроваджений аж на п’яти раундах іспанської першості з ралі-рейдів (CERTT). Таке розширення діяльності ParaBaja Step by Step Motorsport Event цілком може перерости національний рівень та поступово перетворити цей проєкт на міжнародну програму. І запрошення українського військового може стати одним з кроків у тому напрямі.

Наталья Беттоніка (генеральний директор Fundación Step by Step, генеральний директор ParaBaja Step by Step, президент Comisión Automovilismo Inclusivo RFEDA):

“Наша програма ParaBaja виникла завдяки Fundación Step by Step як щось нестандартне, шалене – і зараз демонструє повну включеність у світ моторів. То яскрава демонстрація того, що обмежень не існує. Спортсмени, які, на жаль, у минулому потрапили в аварії, знову можуть насолодитися цим видом спорту, виступати разом з найкращими гонщиками.

ParaBaja Step by Step Motorsport Event прагне стати трампліном для всіх тих, хто мріє про “Дакар” або чемпіонати світу. Ми всі у Fundación Step by Step абсолютно переконані, що спорт є воротами до повної інтеграції в суспільство”.

Фото RFEDA, ParaBaja Step by Step

10-08-2023 43501
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца