WRC2/WRC3/J-WRC: чимало безладу

Ситуація в молодших залікових категоріях (тобто WRC2, WRC3, Junior WRC і т.д.) стрімко заплутується – в одних дивізіонах досить несподівано провалилися фаворити, в інших сталися суттєві зміни у співвідношенні сил… Найбільш наочний приклад – події в WRC2, де «фрагментарне» повернення Андреаса Міккельсена (у норвежця досі нема повної програми виступів, тому він всі плани складає максимум на два старти наперед) повністю зруйнувало попередню картину. І тепер стабільні та результативні виступи Міккельсена (у трьох стартах подіум і дві перемоги, плюс 69 очок) стрімко перетворили його на одного з головних фаворитів WRC2 – тепер для нього дуже важливо досягти успіху на наступному етапі в Фінляндії (він суттєво підвищить шанси Андреаса на отримання бюджету ще на два наступних старти восени). Іншим помітним фактором став провал Олівера Сольберга, який у двох останніх залікових стартах (Сардинія, Естонія) взагалі не здобув очок… Тепер у шведа мінімальні шанси на титул – в резерві залишилися тільки два залікових етапи. Бо решта претендентів на титул (Йоан Россель, Андреас Міккельсен, Гас Грінсміт, Еміль Ліндхольм) мають по 3-4 старти в запасі…

Зараз всі поточні новини зі світу ралі та ралі-рейдів перенесені на Телеграм-канали:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

Не менш цікаві картини спостерігаються ще у двох субдивізіонах – тобто WRC2 Challenger (для учасників на R5/Rally2, які не входять до найвищого пріоритету) та WRC Masters Cup (залік для пілотів-ветеранів у віці не молодших за 50 років). У WRC2 Challenger Каєтан Каєтановіч майстерно взяв паузу після Safari Rally – поляк зберігає лідерство, має в резерві до чотирьох залікових стартів і тепер спостерігає, як майже всі його головні суперники (Самі Паярі, Марко Буласія, Міколай Марчик, пізніше Ніколай Грязін) старанно відбиратимуть один в одного очки на швидкісних етапах в Естонії та Фінляндії. Тут, скоріш за все, ключовим етапом стане навіть не Фінляндія на початку серпня, а Греція у вересні – там Каєтановіч матиме безпосередню зустріч на одній трасі з більшістю опонентів, після чого почне вимальовуватися якась детальніша картина. Тим часом у ветеранській категорії WRC Masters Cup головною несподіванкою сезону стали хронічні проблеми Арміна Кремера – німецький фаворит у п’яти стартах отримав дві перемоги, один фініш за допомогою SupeRally та два сходи. І тепер ситуацію в цьому заліку майже повністю контролює іспанець Александер Вільянуева…

В наймолодших дивізіонах для учасників на техніці Rally3 (Junior WRC i WRC3) теж є свої «викрутаси». По-перше, вчергове свою нестабільність продемонстрував ірландець Уїльям Крейтон – він хоч і має помітну перевагу у швидкості (на чотирьох етапах «настріляв» вже 34 бонусних очки за виграні спецділянки), але чергує перемоги з провалами. Перед фіналом у Греції Крейтон усе ж має помітний відрив (віце-лідер Лоран Пельє відстає на 29 очок), але не забуваймо – на Acropolis Rally Greece юніори отримують подвійний комплект очок (тобто 50 очок за перемогу замість 25 і т.д.). Тобто черговий провал на грецьких трасах буде насправді коштовним… Трохи «допоміг» Уїльяму Крейтону люксембуржець Грегуар Мюнстер – він не є регулярним учасником Junior WRC (лише два старти), але виграв в Естонії та відібрав коштовні очки у двох претендентів на титул, француза Лорана Пельє та парагвайця Дієго Домінгеса. По-друге, якась непевна ситуація в заліку WRC3 – фін Роопе Корхонен здобув четверту перемогу та назбирав максимально можливі 100 очок, що ніби робить його чемпіоном (враховуючи формулу «За підсумками сезону враховують чотири кращих результати з п’яти»). Але у грі залишається ще Дієго Домінгес – у нього також є шанс до кінця сезону здобути чотири перемоги та назбирати 100 очок. Тоді доведеться читати регламент та рахувати додаткові показники…

Rally Estonia, WRC2
1. Міккельсен/Еріксен (N, Skoda Fabia RS Rally2) 2:45.57,2
2. Паярі/Мялкьонен (FIN, Skoda Fabia RS Rally2) +9,7
3. Ліндхольм/Хямяляйнен (FIN, Hyundai i20 N Rally2) +1.21,7
4. Буласія М./Вальєхо (BOL/E, Skoda Fabia RS Rally2) +2.03,6
5. Марчик/Господарчик (PL, Skoda Fabia RS Rally2) +2.23,0

Залік WRC2 (після восьми етапів)
1. Россель (F) – 77 (4 старти)
2. Міккельсен (N) – 69 (3 старти)
3. Сольберг (S) – 64 (5 стартів)
4. Грінсміт (GB) – 62 (3 старти)
5. Ліндхольм (FIN) – 59 (4 старти)

Rally Estonia, WRC2 Challenger
1. Паярі/Мялкьонен (FIN, Skoda Fabia RS Rally2) 2:46.06,9
2. Буласія М./Вальєхо (BOL/E, Skoda Fabia RS Rally2) +1.53,9
3. Марчик/Господарчик (PL, Skoda Fabia RS Rally2) +2.13,3

Залік WRC2 Challenger (після восьми етапів)
1. Каєтановіч (PL) – 75 (3 старти)
2. Паярі (FIN) – 68 (4 старти)
3. Буласія М.(BOL) – 68 (4 старти)

Rally Estonia, WRC Masters Cup
1. Вільянуева/Мурадо (E, Skoda Fabia RS Rally2) 3:01.54,5
2. Мьєле/Бельтрамо (I, Skoda Fabia RS Rally2) +8.00,1
3. Коббе/Мометті (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +19.09,9

Залік WRC Masters Cup (після восьми етапів)
1. Вільянуева (E) – 80 (4 старти)
2. Кремер (D) – 62 (5 стартів)
3. Кефербьок (A) – 58 (3 старти)

Rally Estonia, Junior WRC
1. Мюнстер Г./Лука (LUX/B, Ford Fiesta Rally3) 2:57.42,6
2. Пельє/Бронне (F, Ford Fiesta Rally3) +8,1
3. Домінгес/Пеньяте (PY/E, Ford Fiesta Rally3) +3.01,0

Залік Junior WRC (після чотирьох етапів)
1. Крейтон (IRL) – 96
2. Пельє (F) – 67
3. Домінгес (PY) – 64

Rally Estonia, WRC3
1. Корхонен/Віінікка (FIN, Ford Fiesta Rally3) 2:57.16,2
2. Пельє/Бронне (F, Ford Fiesta Rally3) +34,5
3. Херранен/Лукка (FIN, Ford Fiesta Rally3) +2.42,8

Залік WRC3 (після восьми етапів)
1. Корхонен (FIN) – 100 (4 старти)
2. Домінгес Д. (PY) – 62 (3 старти)
3. Крейтон (IRL) – 47 (4 старти)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Jaanus Ree (Red Bull Content Pool), Twitter (Sami Pajari), WRC.com

28-07-2023 30365
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца