WRC2 і WRC3: «математичні забавки»

Після фінського раунду WRC ситуація у більшості молодших дивізіонів остаточно заплуталася – особливо в заліках WRC2 і WRC2 Challenger, де підрахунок шансів на титули та призові місця ускладнений різною кількістю використаних стартів у основних претендентів. Потрібно постійно пам’ятати основну формулу для цих двох категорій – не більше семи залікових стартів, в залік за підсумками сезону враховують максимум шість кращих результатів. Виходячи з цих даних, можна прийти до висновку, що головними фаворитами у WRC2 є норвежець Андреас Міккельсен (навіть після не надто вдалого виступу в Фінляндії все одно став новим лідером) і француз Йоан Россель, які мають в запасі до трьох стартів… Але не варто ігнорувати ще кількох претендентів – британця Гаса Грінсміта (три старти в запасі) чи поляка Каєтана Каєтановіча (той якомога довше тримав паузу, завдяки чому зберіг найбільший резерв у вигляді чотирьох стартів). Плюс певні шанси зберігаються ще у трьох-чотирьох екіпажів – на чолі з Олівером Сольбергом і Самі Паярі.

Зараз всі поточні новини зі світу ралі та ралі-рейдів перенесені на Телеграм-канали:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

У категорії WRC2 Challenger (той же WRC2, тільки без колишніх заводських пілотів вищої ліги та чемпіонів попередніх років) картина більш однозначна. Тут лише три основних претенденти, які помітно перевершують решту учасників – фін Самі Паярі, поляк Каєтан Каєтановіч і виступаючий під «сірим прапором» Ніколай Грязін. Поки виглядає так, що найкращі перспективи у Каєтановіча, який може виступити на всіх чотирьох фінальних раундах сезону 2023 року – звичайно, за умови, що його бюджету вистачить ще на два виступи поза Європою (в Чилі і Японії). Але складати якісь попередні прогнози на подальший перебіг подій що у WRC2, що у WRC2 Challenger практично неможливо… Хоча б тому, що на наступному раунді в Греції очікуються майже всі лідери – Міккельсен, Россель, Паярі, Сольберг, Грінсміт, Каєтановіч (не вистачає тільки торішнього чемпіона Еміля Ліндхольма)! Ніхто не візьметься вгадати, чим закінчиться битва такої армади на нищівних грецьких трасах… Вже зараз можна бути впевненим, що саме EKO Acropolis Rally Greece стане ключовим раундом – хто зможе «вижити» на тамтешніх гравійних дорогах, той отримає чималий додатковий шанс на титул.

Що маємо у ветеранській категорії WRC Masters Cup? По-перше, є вже один офіційний факт – торішній тріумфатор Мауро Мьєле вже втратив шанси на успішний захист свого титулу (італієць може набрати ще 50 очок максимум, але його відставання від лідера становить уже 51 пункт). По-друге, є явний лідер у цьому заліку – ним став аж ніяк не німець Армін Кремер (після двох сходів його шанси на титул не набагато вищі за нульову позначку), а іспанець Александер Вільянуева. Найсерйознішим суперником нинішнього лідера поки що залишається австрійський ветеран Йоханнес Кефербьок – багато що може вирішитися під час їхньої очної зустрічі в Греції. У WRC3 (залік для учасників на техніці Rally3) поки що зберігається невизначеність. Фін Роопе Корхонен вже набрав максимально можливі 100 очок (чотири кращих результати з п’яти), але вітати його з титулом передчасно – бо парагваєць Дієго Домінгес теж має цілком реальну можливість здобути чотири перемоги. Тут теж багато що вирішується на грецьких трасах, де Дієго потрібна лише перемога. Будь-який інший результат парагвайця (навіть фініш на подіумі) блискавично гарантує Корхонену чемпіонський титул.

Залік WRC2 (після дев’яти етапів)
1. Міккельсен (N) – 82 (4 старти)
2. Россель (F) – 77 (4 старти)
3. Паярі (FIN) – 71 (5 стартів)
4. Сольберг (S) – 64 (5 стартів)
5. Грінсміт (GB) – 62 (4 старти)
6. Ліндхольм (FIN) – 62 (5 стартів)

Залік WRC2 Challenger (після дев’яти етапів)
1. Паярі (FIN) – 93 (5 стартів)
2. Каєтановіч (PL) – 75 (3 старти)
3. Грязін (404) – 68 (4 старти)
4. Буласія М.(BOL) – 68 (5 стартів)
5. Марчик (PL) – 55 (4 старти)

Залік WRC Masters Cup (після дев’яти етапів)
1. Вільянуева (E) – 105 (5 стартів)
2. Кремер (D) – 62 (5 стартів)
3. Кефербьок (A) – 58 (3 старти)
4. Ласло (H) – 54 (4 старти)
5. Мьєле (I) – 54 (5 стартів)

Залік WRC3 (після дев’яти етапів)
1. Корхонен (FIN) – 100 (4 старти)
2. Домінгес Д. (PY) – 62 (3 старти)
3. Крейтон (IRL) – 47 (4 старти)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Facebook (Andreas Mikkelsen), Twitter (Sami Pajari), RaceSeven.com

14-08-2023 32987
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца