Перед грецьким раундом не бракувало різноманітних прогнозів на перебіг подій у всіх «молодших» заліках, тобто WRC-2 Open, WRC-2 Junior, WRC-2 Masters, WRC-3 Open, а також у WRC-3 Junior (тут Acropolis Rally було фінальним раундом з коефіцієнтом 2). І недавні бурхливі події в Греції вже дещо прояснили – принаймні, в деяких категоріях помітно скоротилася кількість претендентів на титули… Наприклад, в категорії WRC-2 Open багатьох цікавило, як складеться сьомий (і останній) заліковий раунд для Андреаса Міккельсена – адже Греція завершувала програму норвежця у WRC-2, після чого залишалося лише чекати, як складуться наступні раунди для його головних суперників. Й Андреас за таких умов примудрився суттєво погіршити свої шанси на захист торішнього титулу – вже на пролозі потрапив в аварію, отримав 10 хвилин по SupeRally, потім героїчно пробився зі 33-ї на сьому позицію та виграв Power Stage. Це дозволило йому зберегти лідерство, але загроза підсумкової поразки анітрохи не зменшилася. Його можуть вибити з першого місця ще два претенденти на титул, фін Еміль Ліндхольм, який якраз здобув перемогу в минулі вихідні (в нього перед фінальною стадією сезону в запасі залишилися ще два можливих старти), і поляк Каєтан Каєтановіч (у нього взагалі цілих три старти в резерві, причому Кайто вже заявився в Новій Зеландії плюс начебто планує також виступ в Японії).
Тим часом остаточно відсіялися два потенційних претенденти на титул у WRC-2 Open. По-перше, це француз Йоан Россель, який примудрився втратити третю позицію через «дах» на фінальному Power Stage та втратив усі шанси на корону (якби доїхав без пригод, міг б стати віце-лідером першості та серйозною загрозою для Міккельсена). По-друге, втратив навіть теоретичні шанси на підсумковий успіх Микола Грязін – правда, у цьому йому більше допоміг «жест доброї волі» у Фінляндії, де росіянин розтрощив свою Skoda Fabia Rally2 evo вже під час шейкдауну. Схожа картина склалася також у заліку WRC-2 Junior, де титул можуть здобути лише двоє – фін Еміль Ліндхольм (йому цілком вистачить взяти в Каталонії або Японії 10 очок, щоб стати чемпіоном) і британець Кріс Інгрем (в нього залишився ще один старт, але навіть перемога не гарантує йому загального успіху). Досить цікава картина спостерігається у «ветеранській» категорії WRC-2 Masters, яка несподівано виявилася напрочуд популярною – все ж маємо вже десять екіпажів, які стартували щонайменше на трьох раундах. Тут лідерство поки ще зберігає італієць Мауро Мьєле, але на нього старанно тисне німець Армін Кремер – він здобув уже третю перемогу, вийшов на третю позицію й зараз готується до виступу на наступному раунді в Новій Зеландії. Можна бути впевненим, що у всіх трьох категоріях WRC-2 (Open, Junior, Masters) багато що вирішиться в Новій Зеландії та Каталонії – подивимося, яким виявиться перебіг подій…
В заліку WRC-3 Junior очікувався повноцінний трилер – реальні шанси на титул мали відразу чотири екіпажі (фінів Самі Паярі, Лаурі Йоони, британця Джона Армстронга, естонця Роберта Вірвеса), а фінальний раунд давав подвійну кількість очок (тобто 50 за перемогу замість звичних 25). Майже всі попередні розрахунки зазвичай зводилися до простої формули – хто перемагає в Греції, той майже напевно стане молодіжним чемпіоном світу (хоча був варіант, коли Йоона навіть з перемогою у фіналі міг програти чемпіонат). Події на трасах же трохи спантеличили – Паярі вибув на СД3 (подвійний прокол), Йоона двічі зійшов у п’ятницю та суботу (спочатку пошкодження підвіски, потім коробка передач)… Все вирішилося у протистоянні Вірвеса й Армстронга – естонець пішов у відрив, потім до самого фінішу відбивав атаки британця й спромігся довести справу до тріумфального фіналу (тобто перемога на етапі та титул молодіжного чемпіона світу)! Таким чином, Естонія нарешті здобула титул у молодіжному заліку – до того найкращими результатами її пілотів були другі місця Урмо Аави (2006, 2007) й Егона Каура (2011) та третя позиція Сандера Пярна (2013). На додачу, Роберт Вірвес став лише другим пілотом зі Східної Європи, який досяг такого успіху в J-WRC – вперше це вдалося чеху Мартіну Прокопу ще у 2009 році. А от у WRC-3 Open особливих подій не було, бо претенденти на титул у Греції не грали – вирішальним стане раунд в Каталонії, де фін Лаурі Йоона та чех Ян Черни (плюс фін Самі Паярі, який вже вичерпав свої залікові старти) повинні остаточно з’ясувати, хто ж саме стане чемпіоном.
Invalid API Key