Португалія відкриває «євросезон» (ВІДЕО)

В залежності від того, коли стартують численні національні та міжнародні ралійні чемпіонати/серії, часом можна дуже легко прогавити масу додаткової інформації. Найчастіше подібне відбувається, коли мова йде про якісь серії, які ніяк не вдається толком «розкрутити» – щось на кшталт FIA European Rally Trophy з усіма його регіональними дивізіонами. Наприклад, тільки зараз з’ясувалося, що в 2018 році взагалі не знайшлося бажаючих провести у себе етап FIA Baltic Rally Trophy – внаслідок цього, ця серія просто припинила своє існування… І тільки після повторного дослідження календарів FIA стало зрозуміло, що міжнародний сезон в Європі якраз стартував в минулі вихідні в Португалії, де відбувся перший етап FIA Iberian Rally Trophy.

Попри всю свою відносно невелику помітність (в порівнянні з деякими іншими національними чемпіонатами в Європі) португальська першість вже не перший рік вражає кількістю техніки класу R5 – якраз на нещодавньому Rali Serras de Fafe з’явилися відразу 21 екіпаж на R5! Найбільше вражає, скільки різноманітних фірмових і напівзаводських команд можна побачити на місцевих трасах – наприклад, BP Ultimate Vodafone Team або Citroën Vodafone Team… Крім того, кілька тижнів тому було оголошено про появу Team Hyundai Portugal, яка буде представлена двома титулованими екіпажами на Hyundai i20 R5. Перший з них – Карлуш Віейра, чинний чемпіон Португалії. Ім’я другого пілота становило набагато більший інтерес для глядачів, причому не тільки португальських – адже після майже шести років перерви нарешті повернувся Арміндо Араужу, чотириразовий чемпіон Португалії (2003-2006) і володар двох вищих титулів в Production Car WRC (2009-2010)!

На Rali Serras de Fafe в боротьбі за перемогу зіткнулися два цікавих екіпажі – Мігела Барбози (Skoda Fabia R5) і Рікарду Бенту Мори (Ford Fiesta R5). З одного боку барикад – Мора, який свого часу був найсильнішим в португальських ралі (три національних титули в 2011-2013 роках), але потім скоротив свою програму і зараз регулярно громить всіх в чемпіонаті Азорських островів (десять титулів поспіль в 2008-2017 роках). З іншого – просто фантастичний універсал Барбоза, який досяг успіхів в різноманітних дисциплінах (семиразовий чемпіон Португалії з ралі-рейдів, кілька вищих титулів в шосейно-кільцевих серіях на техніці Super Car, GT і Proto, зараз регулярно виступає в ралі, де вже двічі став бронзовим призером чемпіонату Португалії)! У цій рубці верх взяв Мора, який вперше з 2016 року виграв етап португальської першості – але чи має намір він розвинути цей успіх і знову поборотися за вищий титул? Чи він знову «закриється» на рідних Азорах?

Rali Serras de Fafe
1. Мора/Кошта (P, Ford Fiesta R5) 1:26.07,8
2. Барбоза/Магальяйнш Х. (P, Skoda Fabia R5) +11,7
3. Фонтеш/Бабу (P, Citroen DS3 R5) +1.50,6
4. Майрелеш/Каштру (P, Skoda Fabia R5) +1.52,4
5. Араужу/Рамалью (P, Hyundai i20 R5) +2.12,5
6. Віейра/Карвалью (P, Hyundai i20 R5) +2.24,5

Чемпіонат Португалії (після першого етапу)*
1. Мора – 28,4
2. Барбоза – 22,1
3. Фонтеш – 17
* – попередні дані

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Rjmotorsport Rally, Facebook (Miguel Barbosa, Armindo Araujo)

24-02-2018 11402
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца