Мілленер: я вчив Еванса розмовляти з Уїлсоном

Якщо уявити собі середньостатистичного вболівальника і запитати його про те, якою він бачить четвірку найшвидших пілотів WRC на сьогодні, то у відповіді напевно будуть прізвища Ож’є, Тянака, Ньовілля і Еванса. Всіх цих пілотів об’єднує одне – кожен з них чимало поїздив в складі команди M-Sport. І кожного з них команда, при всьому бажанні, не змогла втримати – на це просто не вистачало грошей.

З названої четвірки Елфін Еванс провів в M-Sport найбільше часу – сім сезонів, і пару років тому Малкольм Уїлсон казав, що буде терпляче чекати, поки Елфін виросте до чемпіонського рівня, оскільки процес це нешвидкий і потребує чотирьох-п’яти сезонів боротьби в найвищому дивізіоні. Що ж, схоже, Елфін таки доріс до цього рівня.

Річард Мілленер: «Зараз Елфін піднявся на новий рівень. Він виграв майже всі спецділянки у Швеції і він знає, що дуже швидкий. Його положення в Toyota дещо відрізняється від того, в якому він був із нами. Так, ми також винаймали його, але ці контракти були річними. Ми ніколи не знали, чи вистачить у нас бюджету, щоб утримати його, а тепер у нього є дворічний контракт, що дає йому впевненість у майбутньому. Маючи річний контракт, важко підтримувати відносини з пілотом. Елфін думає в такий спосіб: «Вони витягли мене з M-Sport, то ж вони напевно хочуть бачити мене у своєму складі, я виступаю в одній команді з чемпіоном і маю проявити себе». Він прийшов в нову команду і впорався із цим завданням.

Елфін виграв кілька допів в Монте, а потім, приїхавши до Швеції, ставав швидшим, швидшим і швидшим. І саме те, що він є настільки послідовним, дозволило йому очолити чемпіонат.

Вся наша команда багато зробила для Елфіна. Я також попрацював з ним, час від часу даючи йому поради про те, як, наприклад, розмовляти з Малкольмом в складних ситуаціях, ну і про подібні речі.

У них з Малкольмом іноді були досить жорсткі відносини і моменти, коли вони не розуміли один одного. У Малкольма були свої очікування, а Елфін не завжди був повністю впевнений в тому, чого він хотів. Я сказав їм: «Хлопці, вам потрібно спілкуватися!» І це спрацювало. Вони обидва відчувають величезну повагу один до одного, і я думаю, Малкольм абсолютно правий, коли говорить про те, що на шлях знизу догори необхідно десять років. І те, чого Елфін досяг сьогодні, у великій мірі є заслугою саме Малкольма і його внеском. Після чотирьох-п’яти сезонів на вищому рівні він зумів-таки поступово досягти того рівня швидкості, на якому знаходиться зараз.

Але ще одна перевага Елфына полягає в тому, що він не робить помилок, майже ніколи. У минулому році він в’їхав в дерево в Монте, але ми не згадаємо аварій, які були до цього. Так, він вилетів з дороги і врізався в камінь в Мексиці, але тоді він продовжив гонку».

 

26-02-2020 9612
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца