Все йде до «переїзду» британського етапу WRC

Видання autosport.com повідомляє, що британський етап чемпіонату світу, який з року в рік проводиться в Уельсі, вже в наступному році може переїхати до іншого регіону. За словами Олівера Цисли, в сезоні 2020 гонка повинна відбутися в Північній Ірландії, а потім, можливо, і в інших регіонах, щоб зберегти своє місце в календарі. Нагадаємо, що в п’ятницю в Женеві відбудеться засідання комісії, яка розгляне календар першості на сезон 2020. Швидше за все, в цьому календарі не виявиться гонок у Франції і Німеччині – ці етапи напевно поступляться своїм місцем гонкам в Японії і Кенії.

Прагнення організаторів першості до розширення географії відчутно тисне на європейські етапи, оскільки поява нових країн, що приймають WRC, веде до вимушеної відмови від гонок- «старожилів». Для того, щоб загроза вильоту з календаря не нависала над Rally GB, без якого взагалі складно собі уявити WRC, промоутер прагне відмови від проведення цієї гонки в Уельсі. Більш того, якщо в сезоні 2020 Цисла чекає на проведення гонки в Північній Ірландії, то потім, за його задумом, етап має переміститися і в інші регіони країни.

Олівер Цисла: «Британія – один з найбільших ринків, на якому ми хотіли б бути присутніми. Тут є величезна кількість шанувальників ралі і багаті традиції. Але ця гонка проводиться не в самому центрі країни, тобто не там, де є багато фанатів. Ми наполягали на перервах і сподіваємося, що їх можна здійснити вже в наступному році. Чи є переїзд до Північної Ірландії ключем до майбутнього гонки у Великобританії? Так. Я б сказав, що це так. Якщо оцінити довгострокову перспективу, то я не бачу можливості знову і знову їздити до Уельсу, а ось Північна Ірландія представляє для нас інтерес. Я не хочу сказати, що це довгостроковий план, але проведення там одного або декількох етапів може бути цікавим варіантом для Rally GB. Можливо, ми здійснимо варіант, при якому британська гонка буде переміщуватись з одного регіону до іншого, оскільки ця ідея дуже приваблива. Це дозволить привнести зміни і охопити найбільшу кількість людей».

До речі, Ірландія та Північна Ірландія в 2007 і 2009 роках вже проводили спільний етап світової першості, ну а в 2014-2016 роках Ірландія приймала етап чемпіонату Європи.

Іен Кемпбелл, директор Rally GB: «Ми ведемо переговори з урядами Уельсу, Північної Ірландії та Шотландії, щоб забезпечити довгострокову присутність Великобританії в календарі WRC. Але зараз наша увага зосереджена на проведенні гонки в жовтні. Ми підготували нові спецділянки, а центр ралі тепер буде знаходитися в самому центрі Лландідно».

16-05-2019 8051
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца