Великий штраф, мінімальний програш (ВІДЕО)

Зима тільки-тільки закінчилася, а вже в багатьох національних чемпіонатах завирувало життя – в деяких з них навіть встигли відбутися по два-три етапи. Але все ж навіть на цьому тлі останні вихідні лютого виявилися дуже насиченими подіями – мінімум в трьох країнах (Аргентина, Парагвай, Бельгія) і в одному міжнародному регіоні (Африка) стартував ралійний сезон, а в Скандинавії (Швеція, Норвегія) активно «добивають» зимову частину місцевих чемпіонатів… А старт сезону в будь-якій першості завжди є помітною подією – особливо для тих вболівальників, які ще перед першою гонкою намагаються якомога швидше визначити коло фаворитів.

І національний чемпіонат Бельгії не став винятком у цьому питанні – майже десяток екіпажів на R5 в списку учасників Rally van Haspengouw гарантували непоганий рівень зацікавлення глядачів цієї гонки. Плюс до цієї компанії додався також відомий ветеран Патрік Снейєрс (чемпіон Європи та семиразовий чемпіон Бельгії) на Porsche 997 GT3… Але все ж перелік головних претендентів на перемогу в Rally van Haspengouw скласти було нескладно – діючий національний чемпіон Вінсент Вершурен, Кріс Прінсен і Седрік Шерен (всі, до речі виключно на Skoda Fabia R5). «Темною конячкою» став 23-річний Гійом де Мевіус, пілот фірмової команди Peugeot Belgium Luxembourg, який лише кілька місяців тому пересів з Peugeot 208 R2 на Peugeot 208 T16… Цікаво, що в списку учасників не було 21-річного Ахіла Боксуна – юніора, якого майже рік тому називали протеже Фредді Лойкса (було чимало повідомлень, що молодий гонщик отримає підтримку Skoda Belgium).

Трійка головних фаворитів дуже швидко скоротилася до двох екіпажів – Седрік Шерен «прибрався» вже на четвертому допі, як раз саме в той момент, коли вів боротьбу за друге-третє місця… У підсумку, за перемогу боролися тільки два чемпіона Бельгії минулих років – Вінсент Вершурен виграв десять допів з дванадцяти і майже на півхвилини випередив Кріса Прінсена. Але майже відразу після фінішу гонки судді оголосили, що Вершурен за «зрізку» (яку здійснив ще на СД3) отримав штраф 30 секунд – переможцем Rally van Haspengouw став Прінсен, причому з відривом лише в 1,2 с. Вінсента такий фінал не порадував – на його думку, через цю помилку він і так втратив якийсь час, щоб повернутися на вірний шлях, а тут ще така пеналізация! Але факт залишається фактом – Кріс Прінсен став переможцем стартового етапу і лідером чемпіонату Бельгії, а Вінсенту Вершурену найближчим часом мусить докласти максимум зусиль, щоб продовжити боротьбу за титул.