Вальттері Боттас стартує за кермом автомобіля WRC

Пілот команди Формули 1 Mercedes Grand Prix фін Вальттері Боттас разом з дворазовим чемпіоном світу Тімо Раутіайненом вийде на старт Arctic Lapland Rally за кермом Ford Fiesta WRC у той самій специфікації, якої в сезоні 2018 керував Себастьян Ож’є.

Вальттері Боттас: «Це унікальна можливість поглянути на світ ралі. Для мене це абсолютно незвідана територія, адже у мене зовсім немає досвіду пілотування автомобіля категорії WRC. Проте, будучи пілотом гоночного автомобіля, я завжди їду в повну силу!».

240 кілометрів спецділянок снігом та льодом за Полярним колом – це випробування навіть для досвідчених раллистов, тож штурманом і наставником Боттаса стане Тімо Раутиайнен – колишній штурман Маркуса Грьонхольма, з яким він ставав чемпіоном світу в 2000 і 2002 роках. Екіпаж Грьонхольм-Раутайнен вигравав Arctic Lapland Rally у 1996, 1997 і 1998 роках – тоді вони їхали на автомобілі Toyota Celica. Останньою ж гонкою Раутайнена на цей момент є етап чемпіонату світу в Швеції 2010 року.

Тімо Раутайнен: «Це серйозне завдання, бо Вальттері ніколи не брав участі в ралі і нічого не знає про стенограму. Найбільшою проблемою для нього буде зрозуміти саму суть стенограми і вибрати відповідну систему її написання. Перш, ніж зробити цей вибір, ми подивимося онборд різних екіпажів. Але в будь-якому випадку, це буде якась проста система».

Практикуватися в написанні стенорграмми Боттас і Раутайнен будуть на дорогах загального користування – на щастя, в Фінляндії будь яка дорога поміж хуторами може бути ралійною спецділянкою і є прекрасним полігоном для виконання таких завдань. Вже перед стартом екіпаж проведе дводенні тести Fiesta WRC.

Традиція фінських формулістов виходити на старт заполярної гонки має глибоке коріння – до Боттаса це зробили Кеке Росберг, Міка Хаккінен, Міка Сало, Кімі Райкконен і Хейкі Ковалайнен. Не останню роль в організації цього виступу зіграла AKK-Motorsport (організація, аналогічна автомобільним федераціям різних країн). Раніше АКК влаштовувала різні заходи з серії Flying Finn – одним з останніх була участь фінських гонщиків в польотах національної військової пілотажної групи. Участь Боттаса в ралі також пройде під символом Flying Finn: на біло-синій лівреї автомобіля буде нанесено саме цей напис.

12-12-2018 6042
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца