Ралійна хвиля у світі (ВІДЕО)

Після трьох місяців майже повного затишшя в ралі, викликаного пандемією коронавіруса та впровадженням режиму жорсткого карантину, потік ралійних новин в останні пару тижнів почав стрімко зростати – адже в минулі вихідні відбулося не менше десятка різноманітних змагань у всьому світі… І нехай навіть більшість цих перегонів носили переважно статус невеликих регіональних ралі, все одно є безперечний факт – автоспорт нарешті почав оживати… Особливо цікаво спостерігати за подіями в Італії, яка була наглухо закрита для ралі ще з кінця лютого – у минулі вихідні нарешті відбулося перше за чотири місяці змагання на Апеннінах, Rally Internazionale del Casentino (етап національної серії IRCup). Попри той факт, що ралі в Бібб’єні відбувалося в «закритому» режимі, тобто без допуску глядачів до траси, склад учасників був насправді солідним – сотня екіпажів, з них чверть на техніці R5! Перемогу святкував Андреа Круньола, торішній віце-чемпіон Італії – для нього цей старт став основним тренуванням перед майбутнім виступом в Римі на етапі ERC за два тижні.

Якщо ралі в Південній Європі (Італія, Іспанія, Португалія) тільки запустили процес виходу з карантину, то у Східній Європі події вже стрімко набирають хід. В Угорщині відбулося Bakonya Rallye, черговий раунд серії Rally3 (свого роду аналог «Кубку Ліманів»), яке стало останнім тренуванням перед Salgó Rallye (18-19 липня) – спільним етапом чемпіонатів Угорщини та Словаччини. Тут перемогу відсвяткував поляк Гжегош Гжиб на Skoda Fabia Rally2 evo. У словаків було своє окреме тренування, для чого вони орендували полігон Tatra в чеському Копрживніце – за перемогу в MRC Kopřivnice воювали Мартін Кочі та Ярослав Меліхарек. Тут найшвидшим був Меліхарек, який виграв п’ять допів з шести, але він спіймав 10 секунд штрафу, і перемога негайно втекла до Кочі… У країнах Балтії теж вистачало подій. У Латвії відбулося Minirallijs Rauna, де Маріс Нейкшанс на Ford Fiesta NRC теж віддав перемогу своєму супернику, Калвісу Блумсу на Mitsubishi Lancer Evo VI, через 10 секунд штрафу. У Литві ж відбулися відразу дві події – в Каунасі пройшло Rally Kaunas, другий етап чемпіонату Литви з міні-ралі, в Утені відбулася велика тренувальна сесія Rally test Utena-Tauragnai 2020.

Крім того, з’ясувалося, що ралійне життя почало поступово відновлюватися також в інших частинах світу. В Австралії та Новій Зеландії одночасно відбулися два великих регіональних змагання, які за своїм масштабом майже нічим не поступалися етапам місцевих національних чемпіонатів. Австралійське AMH Automotive Group Rally of the Bay (раунд першості Нового Південного Уельсу) налічувало майже 140 км допів, причому в маршруті можна було побачити спецділянки завдовжки 26,02 км та 44,57 км. Тут переможний дубль зробили екіпажі братів Гаррі та Льюїса Бейтсів, які стартували на Toyota Yaris AP4. Новозеландське асфальтове Targa Hawkes Bay хоч і не могло похвалитися гучними іменами серед учасників, зате його маршрут дійсно справляв враження – десять спецділянок і майже 270 км бойової дистанції! Мимоволі виникає питання – чи не поквапилися в Новій Зеландії зі скасуванням національного ралійного чемпіонату? Але найбільше здивувала новина з Мексики, яку саме зараз накрило хвилею пандемії коронавіруса – у минулі вихідні відбулося Rally La Congoja RAC (етап регіонального чемпіонату Західної Мексики), яке легко виграв Рікардо Трівіньйо …

Rally Internazionale del Casentino (Італія)
1. Круньола/Ометто (I, Citroen C3 R5) 53.18,8
2. Де Томмазо/Бернарді (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +21,1
3. Андольфі/Аскалоне (I, Skoda Fabia R5) +40,4
4. Авбель/Андрейка (SLO, Skoda Fabia R5) +44,9
5. Порро/Карньєлутті (I, Ford Fiesta RS WRC) +1.15,1

Bakonya Rallye (Угорщина)
1. Гжиб/Порадзіш (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) 22.12,6
2. Осват/Папп (H, Skoda Fabia Rally2 evo) +29,9
3. Кішш-ст./Кішш-мл. (H, VW Polo GTI R5) +31,8

MRC Kopřivnice (Чехія/Словаччина)
1. Кочі/Ференц (SK, Skoda Fabia Rally2 evo) 20.22,7
2. Меліхарек/Туречек (SK/CZ, VW Polo GTI R5) +0,8
3. Гануш/Навратіл (SK/CZ, Hyundai i20 R5) +18,3

Minirallijs Rauna 2020 (Латвія)
1. Блумс/Ліпстокс (LV, Mitsubishi Lancer Evo VI) 14.37,4
2. Нейкшанс М./Йєссе (LV, Ford Fiesta NRC) +3,2
3. Кауціс/Беркіс (LV, Subaru Impreza) +21,0

AMH Automotive Group Rally of the Bay (Австралія)
1. Бейтс Х./МакКарті (AUS, Toyota Yaris AP4) 1:08.53,7
2. Бейтс Л./МакЛафлін (AUS, Toyota Yaris AP4) +1.20,9
3. Уіндус/Бркіч (AUS, Subaru Impreza WRX STI N12) +2.10,2

Targa Hawkes Bay (Нова Зеландія)
1. Хоппер/Гауді (NZ, Subaru Impreza) 1:57.35,1
2. Кноф/Корбін (NZ, Subaru Impreza) +3.06,9
3. Херберт/Паркер (NZ, Mitsubishi Lancer Evo X) +3.58,9

Rally La Congoja RAC (Мексика)
1. Трівіньо/Берналь (MEX, Skoda Fabia Rally2 evo) 34.08,0
2. Рамірес К./Рамірес Р. (MEX, Studebaker Champion) +2.41,6
3. Савалета/Перес (MEX, Skoda Fabia R5) +3.42,5


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Luca dal Porto, Egons Ansbergs (www.rallyemotions.lv), Roy Meuronen Photography

09-07-2020 44185
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца