Barum Czech Rally Zlín: «зоряна» серія Копецкого

Фінальний день чеського раунду ERC найбільше нагадував неофіційні змагання «блокувальників», коли той чи інший екіпаж потрапляв в аварію і перекривав вузьку тісну трасу. Вранці подібним чином відзначилися Микола Грязін і Роман Одложілік, на фінальному допі аналогічний «подарунок» організаторам підніс Войтех Штайф, який розбив свій VW Polo GTI R5 (на щастя, без серйозних наслідків для екіпажу)… Він стартував вже після основної групи претендентів на перемогу і подіуми, тому не встиг створити для них та спортивних суддів серйозних проблем з хронометражем. У підсумку, перемогу спокійно відсвяткував чеський екіпаж Яна Копецкого і Павла Дреслера з Skoda Motorsport, для яких цей тріумф на Barum Czech Rally Zlín став п’ятим поспіль! Таким чином, Копецкі підняв рекордну поперечку за кількістю перемог в Зліні на абсолютно космічну висоту – він вже в дев’ятий раз піднявся тут на вищу сходинку подіуму! При цьому прем’єр-пілотові Skoda Motorsport асистували три різних штурмани – Філіп Шованек (2004), Петр Стари (2009, 2011) і Павел Дреслер (2013, 2015-2019)!

Майже перед самим фінішем ралі на Олексія Лукьянюка чатувала чергова неприємність – ще один прокол, втрачені півхвилини, лише п’яте місце і три бонусних очки за підсумками дня. І цей результат негайно змінив ситуацію в абсолютному заліку чемпіонату Європи – новим лідером ERC став Кріс Інгрем (108 очок проти 107 у пітерця)! Але цей успіх лише частково компенсував феєричну поразку Інгрема в боротьбі за вищий титул в ERC1 Junior – британець на самому фініші ралі програв Філіпу Мареш лише 0,3 секунди, що і зробило чеха новим молодіжним чемпіоном Європи в категорії R5! Варто було б шалькам терезів качнутися лише на півсекунди в інший бік – і титул негайно вирушив б до Великобританії. Важко придумати більш драматичний перебіг подій, коли на самому фініші сезону все вирішує мікроскопічна третина секунди! Оскільки аварія Войтеха Штайфа створила перешкоди багатьом екіпажам «другої лінії», повністю Топ-10 абсолютного заліку стане відома після того, як судді розберуться з компенсацією втраченого часу всім заблокованим учасникам. Доведеться також трохи почекати на підсумки іншої битви – за титул в моноприводному ERC3 Junior…

P.S. Фінальна спецділянка остаточно зупинена після чергової аварії за участі екіпажу Мартіна Влчека. Таким чином, остаточні результати чеського ралі як в абсолюті, так і у всіх категоріях визначить суддівська колегія.

Barum Czech Rally Zlín (попередні результати)
1. Копецкі/Дреслер (CZ, Skoda Fabia R5 Evo) 2:05.17,4
2. Мареш/Глоушек (CZ, Skoda Fabia R5) +1.31,5
3. Інгрем/Уітток (GB, Skoda Fabia R5) +1.31,8
4. Костка/Кучера (CZ, Skoda Fabia R5 Evo) +1.51,1
5. Грібель/Вінкльхофер (D, Skoda Fabia R5) +2.49,7
6. Вагнер/Вінтер (A, Skoda Fabia R5 Evo) +3.07,9
7. Тарабус/Трункат (CZ, Skoda Fabia R5) +3.15,4

Чемпіонат Європи (після шести етапів)
1. Лукьянюк (RUS)
2. Інгрем (GB)
3. Хабай (PL) – 98
4. Мареш (CZ)
5-6. Сольберг О. (N) – 39
5-6. Копецкі (CZ) – 39

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото FIA ERC

18-08-2019 16600
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца