Атлантика плюс Італія (ВІДЕО)

Як правило, в липні-серпні чимала частина основних міжнародних і національних чемпіонатів беруть невеликі канікули, тому зараз у багатьох регіонах Європи спостерігається відносне затишшя… Однак все ж не можна стверджувати, що ралійне життя в такі моменти повністю зупиняється – відбуваються чимало змагань, які хоч і не надто впадають в очі, але поступово вибудовують якусь загальну картинку. Щось подібне спостерігається в Іспанії, де на Канарах відбулося Rally Isla de Los Volcanes, етап Copa de España de Rallyes de Tierra (у минулому ця серія мала статус гравійного чемпіонату Іспанії) – серед учасників можна було побачити катарця Нассера Аль-Аттію та мексиканця Рікардо Трівіньо, які цього року несподівано та міцно облаштувалися в іспанських ралі. Фаворитом ралі на острові Лансароте вважався Аль-Аттія, який виграв пролог довжиною 2,47 км з шістьма секундами відриву. Але вже на СД2 катарець пробив відразу два колеса й на цьому завершив свій виступ. У підсумку перемогу святкував Йєрай Лемес, який свого часу домагався помітних успіхів у Junior WRC і WRC Academy – на його рахунку дві перемоги, п’ять подіумів плюс титул віце-чемпіона J-WRC у 2013 році.

До речі, Канарські Rally Isla de Los Volcanes у минулі вихідні було не єдиним великим змаганням на островах в Атлантиці – в ті ж дні на Мадейрі відбувся четвертий етап португальського чемпіонату, відоме Rali Vinho da Madeira. Правда, зараз воно вже не має того статусу (свого часу було етапом ERC з вищим коефіцієнтом 20, а також входило в календар IRC) і тієї популярності – у списку зі 48 учасників можна було побачити лише двох гостей, іспанців Яна Соланса (Citroen C3 Rally2) і Франсіско Кантану (Opel Corsa Kit Car). На трасі швидко з’ясувалося, що навіть португальські екіпажі з континенту є на Мадейрі приблизно такими ж само гостями, як іноземці – 15 допів зі 16 виграли місцеві екіпажі Алешандре Камачу, Мігела Нуніша та Педру Пайшана. На фініші всі отримали невеличкий трилер, коли перед фінальним допом двох претендентів на перемогу поділяли 1,7 секунди – все вирішила помилка лідера Нуніша (відірвав колесо), завдяки чому Камачу здобув четверту перемогу на Rali Vinho da Madeira (повторення рекорду за кількістю перемог) ! Тим часом в заліку чемпіонату Португалії непомітно розгоряється битва – Бруно Магальяйнш почав гонитву за Армінду Араужу та Рікарду Теодозіу…

З інших подій в ралійному світі Південної Європи можна відзначити також раунд гравійного чемпіонату Італії – Rally Città di Arezzo, яке також входило до календаря міжнародної серії TER (треба визнати, зараз інтерес учасників і вболівальників до цього «конкуренту» ERC впав практично до нульової позначки). Як правило, італійська гравійна першість зазвичай нечасто потрапляє до поля зору публіки, але в цьому році можна з чималою цікавістю простежити, як індійська шинна компанія MRF Tyres розкручує на італійських трасах свою велику програму з екіпажами Паоло Андреуччі та Сімоне Кампеделлі. Плюс тут зараз виступає 19-річний болівійський юніор Бруно Буласія, який йде по слідах свого старшого брата Марко… На трасах під Ареццо Андреуччі здобув вже другу перемогу на етапі та скоротив свої відставання від Умберто Скандоли, лідера чемпіонату – зараз рахунок за очками 60:45,5. Відрив Скандоли здається солідним, але є мінімум два «але»… По-перше, попереду ще два раунди, причому фінальний етап отримав коефіцієнт 1,5. По-друге, за підсумками сезону один гірший результат відкидається – поки що у Скандоли «висять» 12 очок (проти 0 в Андреуччі).

Rally Isla de Los Volcanes
1. Лемес/Пеньяте (E, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:07.24,5
2. Квінтана/Мухіка (E, Skoda Fabia R5) +1.28,6
3. Ейсменді/Санхуан Д. (E, Skoda Fabia R5) +3.19,4
4. Соса/Бонілья (E, Skoda Fabia Rally2 evo) +5.28,6
5. Де ла Крус/Родрігес (E, Mitsubishi Lancer Evo IX) +6.56,4
6. Трівіньо/Салом (MEX/E, Skoda Fabia Rally2 evo) +8.20,0

Copa de España de Rallyes de Tierra (після трьох етапів)
1. Ейсменді – 78
2. Квінтана – 66
3. Аль-Аттія (Q) – 65

Rali Vinho da Madeira
1. Камачу/Каладу П. (P, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:42.21,2
2. Магальяйнш Б./Магальяйнш К. (P, Hyundai i20 R5) +1.03,2
3. Фонтіш/Понте (P, Citroen C3 Rally2) +1.24,5
4. Пайшан/Енрікеш (P, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.40,3
5. Соланс Я./Санхуан Р. (E, Citroen C3 Rally2) +1.45,0
6. Суса/Каладу В. (P, Skoda Fabia R5) +1.45,9

Чемпіонат Португалії (після чотирьох етапів)
1. Араужу – 88
2. Теодозіу – 82
3. Магальяйнш – 72

Rally Città di Arezzo
1. Андреуччі/Бріані (I, Skoda Fabia Rally2 evo) 56.42,3
2. Скандола/Фаппані (I, Hyundai i20 R5) +9,3
3. Кампеделлі/Раппа (I, VW Polo GTI R5) +44,1
4. Марчіоро/Марчетті (I, Skoda Fabia R5) +1.58,7
5. Олдраті/Де Гуйо (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.11,0
6. Новак/Оцвірк (SLO, Skoda Fabia R5) +2.16,8

Гравійний чемпіонат Італії (після чотирьох етапів)
1. Скандола – 60
2. Андреуччі – 45,5
3. Кампеделлі – 40


© Павел Скобленко/Rally.UA
© Фото diariodelautomovil.com, motor24.pt, ACI Sport

11-08-2021 29403
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца