Africa ECO Race: інша «ніша»

Зараз, коли нарешті опублікували списки учасників марафонського ралі-рейду Africa ECO Race, яке цього року відбудеться вже в дванадцятий раз, доводиться визнати – це змагання перестало бути конкурентом для «Дакара». Подібна тенденція проглядалася ще рік-два тому, коли чимало сильних команд та екіпажів стали поступово йти з Африки – пік популярності Africa ECO Race припав на 2015-2018 роки, коли організаторам вдавалося час від часу переманювати до себе таких серйозних учасників, як Володимир Васільєв, команду MD Rallye Sport з усією її армадою багі Optimus, екіпажі KAMAZ-master, Team de Rooy і багатьох інших. Але все одно було помітно, що у більшості спортсменів виступ на «Дакарі» цінується набагато вище… А коли легендарний марафон в цьому році перебрався з Південної Америки на Аравійський півострів, це означало лише одне – Africa ECO Race втратив такий сильний «козир», як близькість змагання до Європи. Тепер організаторам доведеться переглянути концепцію свого ралі-рейду – бо «Дакару» він більше не суперник.

Всі ці зміни суттєво вплинули на склад учасників Africa ECO Race 2020 року, причому найнесподіванішим чином. Особливо вразила ситуація в заліку мотоциклів, який раптом почав користуватися просто колосальною популярністю – адже заявки подали 74 пілоти на чолі з Полом Андерсом Уллевольсетером (до того рекорд був 45 мотоциклів в минулому році)! Опублікований список найбільше нагадує «відкритий чемпіонат KTM», оскільки понад 80% учасників виступатимуть на техніці KTM й Husqvarna… Часом таке враження, що Africa ECO Race в мотоциклетному заліку готовий перетворитися на неофіційний чемпіонат світу з ралі-рейдів для любителів та напівпрофесіоналів – між іншим, це був б відмінний ринок для марок KTM й Husqvarna! А ось в заліку автомобілів, як і давно очікувалося, відразу настав спад – особливо сильно по африканському ралі-рейду вдарило рішення MD Rallye Sport перемкнутися на «Дакар» (що означало мінус шість швидких багі Optimus MD). У підсумку, налічується всього лише 21 екіпаж в цій категорії, причому досить відомих пілотів можна без проблем перелічити на пальцях однієї руки – згадуються тільки французи Ів Фромон і Патрік Мартен.

Зате, як і в заліку мотоциклів, відразу додалося учасників в категорії SSV/UTV – якщо ще рік тому на старті Africa ECO Race було 11 легких багі групи Т3, то зараз їх кількість практично подвоїлася (вже 19 екіпажів). Причому в переліку екіпажів можна побачити насправді відоме ім’я – 78-річний Йошімаса Сугавара, який завершив свої виступи на «Дакарі» та покинув посаду керівника команди Hino Team Sugawara, вирішив після багаторічної перерви нарешті повернутися до Африки й стартує за кермом Yamaha YXZ 1000R! Як не дивно, у вантажному заліку в порівнянні з минулим роком учасників стало майже в півтора раза більше – 14 важких машин проти 10. Щоправда, на старті не побачимо торішню переможницю Africa ECO Race, португалку Елізабете Жасінту… Зате будуть обидва призери марафону 2019 року, бельгієць Ноель Ессерс на MAN TGA та нідерландець Йохан Елфрінк на легкому капотному Mercedes Zetros. Плюс триразовий переможець Africa ECO Race Томаш Томечек – чех знову спробує виграти марафон в гордій самоті, без штурмана і механіка.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Alain Rossignol & Jorge Cunha (Desertrunner), Petr Skřivánek (Motorsport revue)

06-01-2020 5027
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца