Польсько-чеський наступ (ВІДЕО)

Кубок світу з ралі-рейдів перейшов в «спринтерську» стадію – як зазвичай, влітку повинні «відстріляти» цілу серію коротких етапів-бах (в Італії, Іспанії, Угорщині та Польщі). І тільки після цього нарешті приходить час ключового раунду – великого ралі-рейду в Марокко, який зазвичай і ставить крапку в сезоні (але якщо дуже пощастить, то доля вищого титулу може вирішитися вже на фінальній португальській басі). На Italian Baja прибули всі три фаворити Кубка світу 2018 року – поляк Якуб Пшигоньскі (цього року проводить свій кращий сезон в автомобільній кар’єрі), чех Мартін Прокоп (зараз він вже остаточно переключився з класичних ралі на ралі-рейди і прогресує в вражаючому темпі) і росіянин Володимир Васільєв (прагне вдруге виграти Кубок світу). Окрема подія – від боротьби за титул остаточно самоусунувся Нассер Аль-Аттія. Навіть найвідданіші його вболівальники навряд чи зуміють переконати себе, що у катарця ще залишилися хоч якісь шанси…

На пролозі найкращий час належав триразовому переможцю гонки Борису Гадасіну на прототипі G-Force BARS, але після цього настав час Якуба Пшигоньского, який в чудовому стилі «пропрасував» трасу за всіма напрямами (організатори запропонували лише одну велику спецділянку довжиною близько 87 км, на ній були заплановані три проїзди в один бік і два в зворотному напрямку). Поляк виграв всі п’ять основних спецділянок і поповнив свій послужний список цілою серією нових досягнень – друга поспіль перемога на Italian Baja, третя цього року перемога на етапах Кубка світу, впевнене лідерство в загальному заліку серії! За його спиною по повній програмі розважалися чехи Мартін Прокоп і Мірослав Заплетал на майже однакових Ford F-150 Evo, які взяли решту місць на подіумі – завдяки цьому Прокоп вийшов на друге місце в Кубку світу, «відсунувши» Володимира Васільєва… До речі, Пшигоньскі зараз став автором дуже цікавої серії – в п’яти гонках поспіль він строго по черзі або виграє, або фінішує другим. Отже, чекати його другого місця на етапі в Іспанії в липні?

При підрахунку очок в загальному заліку Кубка світу отримали один беззаперечний факт – Нассер Аль-Аттія втратив навіть теоретичні шанси на захист свого титулу. У катарця на рахунку досі залишаються лише 30 очок, а Якуб Пшигоньскі здобув вже 216 очок – тобто відрив лідера склав 186 очок (це при тому, що на решті п’яти етапах можна набрати максимум 180 пунктів). Особливою подією для наших вболівальників став дебют українського екіпажу Юрія Протасова і Павла Черепіна в ралі-рейдах, які стартували на прототипі Autolife Hellcat LR, побудованому в Києві (великий проект Владислава Кущинського і його команди Auto-Life Racing Team). І прем’єра українців на новій машині виявилася вдалою – Протасов з Черепіним протягом всієї гонки впевнено трималися в Топ-10 і вдало фінішували восьмими в абсолюті (не завадило навіть пошкодження ходової частини на фінальному СД)! З огляду на те, що екіпаж вперше пілотував таку машину (з семилітровим двигуном V8 і вагою понад дві тони) і на ходу освоювався зі специфікою ралі-рейдів – результат чудовий!

Italian Baja
1. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) 5:16.36
2. Прокоп/Томанек (CZ, Ford F-150 Evo) +3.45
3. Заплетал/Сікора (CZ/SK, Ford F-150 Evo) +11.32
4. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +11.56
5. Гадасін/Щемель (RUS, G-Force BARS) +19.44
6. Новіков А./Новіков В. (RUS, G-Force BARS) +35.19
…8. Протасов/Черепін (UA, Autolife Hellcat LR) +1:08.26

Кубок світу з ралі-рейдів (після шести етапів)
1. Пшигоньскі (PL) – 216
2. Прокоп (CZ) – 158
3. Васільєв (RUS) – 155


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Italian Baja

28-06-2018 10082
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца