Чилійський прогрес (ВІДЕО)

До останнього часу з усіх національних чемпіонатів в Південній Америці в центр уваги глядачів найчастіше потрапляли тільки два – аргентинський (з класом Maxi Rally, національним аналогом S2000/R5, який вже намагаються копіювати або запозичити загальну концепцію цього класу в інших регіонах) і парагвайський (він давно став справжнім «заповідником» для міжнародної техніки S2000 і R5 в Південній Америці). Іноді, але не дуже голосно, нагадувала про себе Бразилія – тут то намагалися за прикладом аргентинців запустити власну категорію ралійних автомобілів XRC, то раптово замахувались на етап ралійного чемпіонату світу (правда, чемпіонат світу з футболу і Олімпійські ігри все ж переважили). Але зараз настав час уважно придивитися до Чилі, де відбулося чимало змін – причому їх можна назвати системними, а не просто одноразовими акціями (чим грішили бразильці). По-перше, чилійці всерйоз зайнялися проектом власного раунду WRC, який міг би піти в «парі» з Rally Argentina. По-друге, чемпіонат Чилі в цьому році нарешті відкрили для техніки класу R5!

Особливо порадував підхід чилійців до справи, які не стали форсувати події. Спочатку на два сезони (в 2016-2017 роках) вивели повний привід із загального заліку першості, але при цьому активно «накачували» свій чемпіонат європейським моноприводом класів R2 і R3 (загальна кількість машин поступово дійшла майже до трьох десятків) – і тільки після цього запустили автомобілі категорії R5. Причому відразу великою компанією – на всіх етапах можна було зустріти від шести до восьми екіпажів на R5, які склали групу фаворитів (до речі, до місцевих екіпажів підтягнувся і аргентинець Алехандро Кансіо). Цікаво, що відразу ж одним з лідерів став Педро Еллер, вже досить добре знайомий за своїми виступами в WRC-2 – він у відмінному темпі виграв два перших раунди, але після сходу на третьому етапі все ж віддав лідерство в чемпіонаті Хорхе Мартінесу… Однак недавнє Gran Premio de Vicuña стало справжнім святом для братів Еллерів – молодший з них, Альберто, здобув свою першу в кар’єрі перемогу, а старший, Педро, хоч і програв йому на фініші лише 3,7 секунди, але все одно знову став лідером у вищому дивізіоні чемпіонату Чилі (79 очок проти 76 у Мартінеса).