«Заповідник» R5 в Південній Америці (ВІДЕО)

Всі найбільші національні чемпіонати Південної Америки (Аргентини, Болівії, Бразилії, Парагваю і Чилі) зараз можна розділити на дві основні категорії. Одні прагнуть спиратися на власні технічні ресурси – в першу чергу, це аргентинці з категорією Maxi Rally і бразильці зі своїми власними проектами (на кшталт XRC, який так і не вдалося як слід «розкрутити», тому довелося переходити на монопривід). Болівійці в одній компанії з ними – роблять ставку на традиційну техніку класу N4 (Mitsubishi), яку «розбавляють» парою прототипів власної підготовки, монопривід ж майже повністю укомплектований місцевої технікою. Інші ж зацікавлені в залученні якомога більшої кількості техніки міжнародних класів – в цьому плані стараються парагвайці, зараз їх шляхом намагаються пройти також чилійці (цього року планують відкрити свій чемпіонат для машин R5).

Поки чемпіонат Парагваю, як і раніше, залишається справжнім південноамериканським «заповідником» для всіх міжнародних класів (за винятком хіба що WRC) – ще кілька років тому першість була по максимуму «накачана» технікою Super 2000, а зараз її майже повністю замінили R5. Здавалося б, давня звична картина, але недавні події змусили в черговий раз звернути увагу на парагвайські ралі, де кілька тижнів тому з’явився ще один новий автомобіль класу R5… До того на тутешніх трасах можна було побачити Ford Fiesta R5, Skoda Fabia R5, побудований на замовлення прототип Toyota Etios R5. У деяких гонках в 2015 році промиготів також Peugeot 208 T16, пізніше «відфутболений» назад до Європи. А зараз відбулася південноамериканська прем’єра Hyundai i20 R5 – за кермом цього автомобіля розпочав виступи Дієго Домінгес (дворазовий чемпіон FIA CODASUR Rally Championship і чемпіон Парагваю), який повернувся на ралійні траси після річної перерви…

Перший етап чемпіонату Парагваю, Rally del Guairá, дійсно порадував шанувальників техніки R5 – на старті з’явилися відразу 11 екіпажів на автомобілях цієї категорії (п’ять Ford Fiesta R5, чотири Skoda Fabia R5, по одному Toyota Etios R5 і Hyundai i20 R5). Цю компанію доповнив також прототип Toyota Corolla TRD S2000, побудований ще десять років тому в Австралії для Team Toyota Paraguay… Найцікавіше, що протягом всієї гонки найшвидшими були Алехандро Галанти (Toyota Etios R5) і Густаво Саба (Skoda Fabia R5), які виграли 11 спецділянок з 12, але програли всю гонку – Галанти фінішував лише за допомогою Rally2 (найкращий час за підсумками фінального дня), Саба виграв перший день, але потім зійшов. І перемогу святкував Домінгес на Hyundai i20 R5, який лише одного разу показав кращий час на допі! У підсумку, у Дієго вже є дві перемоги за кермом Hyundai протягом тижня – спочатку на Copa de Verano – La Colmena (стартовому етапі чемпіонату Парагваю з ралі-спринту), потім і на Rally del Guairá. Стартував він відмінно, але яким буде продовження?

Rally del Guairá
1. Домінгес/Галіндо (PY/RA, Hyundai i20 R5) 1:42.56,53
2. Сальдівар/Агілера (PY, Skoda Fabia R5) +4.49,07
3. Вейлер/Гомес (PY, Skoda Fabia R5) +6.00,31
4. Алонсо/Гарсія (PY, Mitsubishi Lancer Evo X) +9.23,20
5. Ортега/Сарка (PY, Ford Fiesta R5) +10.49,12
6. Кіріані/Ортіс (PY, Mitsubishi Lancer Evo X) +18.27,70

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото LR Images

03-03-2018 10849
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца