World RX, Норвегія: все вирішили судді

П’ятий етап World RX був неабияк зіпсований послефінішнимі рішеннями суддів. По-перше, одну секунду штрафу за надмірно агресивну їзду отримав фінішувавший другим Кевін Хансен. Протягом всієї гонки він боровся з Нікласом Грьонхольм, але після цього рішення опинився за спиною фіна. По-друге, після перевірки технічними комісарами на Renault Megane фінішувавшого першим Антона Марклунда було знайдено порушення – товщина планки кріплення переднього бампера становила 1,96 мм замість належних 1,5 мм. З одного боку – порушення не таке вже істотне, з іншого, в такому контактному виді автоспорту подібні «удосконалення» неприпустимі, і результати Марклунда було видалено з усіх протоколів етапу.

Що до боротьби на трасі, то вже зі старту учасники розділилися на дві трійки – Кевін Аббрінг, Кевін Хансен і Ніклас Грьонхольм були попереду, а Ліам Доран, Антон Марклунд і Яніс Бауманіс, які відразу заїхали на «джокер», йшли з деяким відставанням. Коли стало ясно, що темп лідируючого в другій «трійці» Дорана відчутно вищий, ніж у очолювавшого гонку Аббрінга, останній також вирушив на «джокер», сподіваючись втриматися в групі лідерів, але в підсумку повернувся на основну частину дистанції останнім.

Після всіх рішень суддів перемога дісталася Грьонхольму, Кевін Хансен став другим, а Яніс Бауманіс вперше в кар’єрі потрапив на подіум World RX, завоювавши бронзу.

18-06-2019 11805
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца