World RX: без Великобританії і Канади

У наступному сезоні, як і передбачалося, чемпіонат світу з ралі-кросу розпрощається з етапами в Канаді і Великобританії. Північноамериканський етап вилітає з першості через логістичні проблеми – автомобілі не встигнуть доставити з Канади до гонки на Нюрбургринзі, а повернення чемпіонату на легендарну німецьку трасу є дуже важливим для організаторів. Що стосується Великобританії, то проведення етапу на трасі в Сільверстоуні виявилося економічно невигідним. Справа в тому, що промоутер першості орендував весь спортивний комплекс в Сільверстоуні, проводячи там цілий фестиваль Speedmachine, який об’єднує в собі безпосередньо етап World RX, фестиваль вуличної їжі і музичний фестиваль. Однак в інтерв’ю виданню motorsport.com керівник серії пояснив, що це економічно недоцільно.

Пол Белламі: «Однією із причин, по якій ми прийшли у Сільверстоун, було використання всього комплексу, а не тільки траси для ралі-кросу. Але виявилося, що через глобальну електрифікацію автомобільної промисловості у виробників немає особливого інтересу давати людям можливість проїхатися на автомобілях із двигунами внутрішнього згоряння. А це означало, що ні Peugeot, ні Volkswagen не треба було використання траси Формули 1, де планувалося катати бажаючих. А якщо ви не задієте весь комплекс, то це економічно невигідно.

Це ганьба, адже Британія має багаті ралі-кросові традиції. Але для того, щоб етап був фінансово життєздатним, вам необхідно зібрати досить велику кількість людей, а нам цього зробити не вдалося, тому, на жаль, ми викреслили Сільверстоун з календаря. Я думаю, що ця ситуація мала кілька причин. Ми вважали, що багато фанатів захочуть розбити наметовий табір, як це відбувається на інших музичних фестивалях. Але ідея не спрацювала, то ж уболівальникам вночі довелося б їхати додому. А як ви доберетеся додому в суботу ввечері у Великій Британії? Найближча залізнична станція знаходиться за півгодини їзди. Ми сподівалися задіяти автобуси до станції, але на них ніхто не реєструвався. Так, люди насолоджувалися концертом, але влаштовувати концерти такого розміру, з такою сценою і таким освітленням неймовірно дорого. А коли ви є третьою стороною і орендуєте цілий автодром, то ціна всієї цієї схеми виходить занадто високою.

Звичайно, є ще траса у Лідден Гілі (саме там проводилися гонки World RX до переїзду у Сільверстоун – прим. ред.), де сім’я Доранів проводить модернізацію. Що до Сильверстоуна, то це фантастичний об’єкт у центрі країни, і ми у хороших відносинах з ними, тому не будемо виключати можливості співпраці в майбутньому».

17-11-2019 37658
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца