Arctic Lapland Rally – Рованперя виграє, Боттас зазнає невдачі (ВІДЕО)

Фінське Arctic Lapland Rally, що традиційно проходить за Полярним колом, цього року зібрало на старті 135 екіпажів, троє з яких, Каллє Рованпері, Вальттері Боттаса та їх менш відомого співвітчизника Матті Коскело, були на автомобілях категорії WRC: Рованперя, звісно, звикав до Yaris, Боттас знову їхав на Citroen C3 минулого покоління від PH sport, а Коскело – на Ford Fiesta останньої генерації. З інших знаменитостей, які стартували в Арктиці, можна відзначити Нікласа Грьонхольма, Юху Сало, Еміля Ліндхольма і його традиційного суперника Ееріка Пієтарінена. Всі – на Skoda Fabia R5.

Рованперя з першої спецділянки став задавати темп, однак в середині п’ятничної дистанції змушений був зупинитися на допі через перегрів двигуна, втративши на цьому 40 секунд і перемістившись з першої позиції на четверту. Правда, вже на наступній спецділянці Каллє легко повернув собі лідерство. Боттас весь день тримався в районі восьмої позиції, показавши на одній із спецділянок другий результат, але ввечері, на останньому, розважальному допі, довжиною лише 3,5 кілометри, вилетів з дороги і втратив три з половиною хвилини. То ж п’ятницю пілот Формули 1 завершив лише на 22 місці з відставанням в майже шість хвилин від лідера.

У суботу, заключний день гонки, Рованперя виграв п’ять спецділянок з п’яти, фінішувавши з перевагою в три з половиною хвилини над завоювавшим срібло Теєму Ансунмаа. Еміль Ліндхольм, який аж до останньої спецділянки тримався другим, під завісу упустив відразу дві позиції, відкотившись на четверте місце і пропустивши вперед не лише Теєму Ансунмаа, але і Ееріка Пієтарінена. Грьонхольм фінішував шостим, а Боттас, який в суботу піднявся до восьмої позиції, в результаті опинився дев’ятим.