Toyota Gazoo Racing планує створення Yaris категорії R5

Три з чотирьох виробників (включимо сюди і M-Sport Ford) крім автомобілів WRC виводять на старт і техніку категорії R5, використовуючи її задля праці із молодими пілотами. Така машина є навіть у команди Volkswagen Motorsport, яка давно припинила боротися за титули у вищому класі. І тільки Toyota Gazoo Racing не має в своєму розпорядженні автомобіля, який міг би битися в WRC 2. Саме тому, наприклад, Кацута, який є протеже японського виробника, використовує Ford Fiesta R5.

І ось Томмі Мякінен оголосив про те, що Toyota планує створити Yaris R5, який міг би конкурувати у WRC 2. Затримку було викликано відсутністю в лінійці дорожніх автомобілів Toyota відповідного двигуна об’ємом 1,6 літра. Тут у багатьох може виникнути питання: чому для автомобіля Yaris WRC двигун 1,6 є, а для Yaris R5 двигуна 1,6 немає? Справа в тому, що для омологації автомобіля WRC можна використовувати будь-який двигун відповідного об’єму, який наявний в гамі виробника, а ось для омологації автомобіля R5 потрібен двигун 1,6 саме від цієї моделі. Більш того, якщо для автомобіля WRC блок двигуна фрезерується зі шмата алюмінію, то для R5 він має бути стандартним. Як повідомляє видання motorsport.com, передбачається, що Yaris R5 з’явиться в 2021 році.

Томмі Мякінен: «Ми зараз проводимо дослідження. Такий план є. Ми очікуємо, що скоро з’явиться дорожній автомобіль з новим двигуном, і це саме те, що нам потрібно. Але ми маємо почекати, коли ці двигуни будуть доступні, і коли у нас не буде омологації. Це стане цікавим проектом і дозволить побачити більше автомобілів Toyota, які змагаються по всьому світу. FIA каже, що змін в R5 не передбачається, і це добре, тому що R5 – категорія дуже вдала».

 

22-04-2019 11324
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца