Toyota Gazoo Racing: перезавантаження!

Сьогодні Toyota Gazoo Racing нарешті оголосила свій склад на сезон 2020 рроку. І ми всі стали свідками того рідкісного випадку, коли всі без винятку попередні повідомлення, плітки та чутки про кадрові зміни в Toyota повністю підтвердилися. Отже, першим номером японсько-фінської команди стане шестиразовий чемпіон світу Себастьян Ож’є – саме на цю подію всі чекали після того, коли Citroen Racing минулого тижня стрімко закрив свою заводську програму в WRC. Другим номером стане Елфін Еванс, який в цьому році був першим номером M-Sport Ford WRT. Залишається з сумом констатувати, що британська команда після свого яскравого зльоту в 2017-2018 роках (дві вищих титули в особистому заліку плюс перемога в Кубку виробників) швидко втрачає свої кадри – всього лише за два сезони її встигли покинути Отт Тянак, Себастьян Ож’є та Елфін Еванс. За іронією долі, всі три вищезгаданих пілоти рано чи пізно опинилися під прапорами Toyota Gazoo Racing.

Місце третього номера в Toyota Gazoo Racing посів 19-річний фін Калле Рованпера, який завдяки цьому стане одним з наймолодших пілотів у складі заводської команди WRC за останні роки. За загальним переконанням, Калле вже давно переріс рівень WRC-2 та WRC-2 Pro, де він за два роки вже встиг здобути вісім перемог та завоювати вищий титул. В цілому, повністю оновлений склад тойотівської команди вийшов збалансованим – є швидкий та досвідчений Себастьян Ож’є, стабільний і досить результативний Елфін Еванс, плюс на додачу Калле Рованпера, який в наступному році буде інтенсивно опановувати техніку WRC та вчитися виступам у вищій лізі. Поки залишається відкритим питання з японським юніором Такамото Кацутою – скоріш за все, протягом наступного сезону він буде час від часу стартувати в чемпіонаті світу на четвертій Toyota Yaris WRC.

Отже, дві команди (Hyundai й Toyota) вже повністю укомплектували свої склади. Залишається M-Sport Ford WRT з його двома з половиною місцями (не факт, що британці потягнуть повний сезон з трьома екіпажами), одне з яких вже фактично зайняте фіном Теему Суніненом. А вільних пілотів зараз назбиралося чимало – Кріс Мік, Ярі-Матті Латвала, Есапекка Лаппі, Андреас Міккельсен, можливо, ще Хейден Паддон побореться…

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Toyota

27-11-2019 7740
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца