Скандинавська карусель (ВІДЕО)

Зараз ситуація у скандинавських ралі трохи змінилася – місцеві лютневі змагання будь-якого рівня (тобто етапи національних чемпіонатів або кубків) для деяких учасників стали великими тренуваннями перед новим шведським етапом WRC, який цього року стрімко перебазується з Карлстаду та Турсбю до Умео. У минулі вихідні в чемпіонаті Фінляндії відбувся другий раунд Auto Sorsa Riihimäki-Ralli, який зібрав на старті майже півтори сотні учасників. При цьому у переліку екіпажів можна було відшукати чимало дійсно цікавих деталей – причому не лише присутність 15 учасників на техніці R5/Rally2… Наприклад, колись численний «серійний» дивізіон SM2 (переважно техніка N4) вже поступово «розбавляють» альтернативними варіантами – тут можна було побачити три прототипи категорії N5 (європейський аналог аргентинської категорії Maxi Rally Turbo). На додачу до всього цього у фінському чемпіонаті був створений окремий залік SM3 для техніки нового класу Rally3 – він вже зараз налічує чотири учасники на Ford Fiesta Rally3, серед них два юніори (25-річний Лаурі Йоона, учасник Junior WRC, та 23-річний Роопе Корхонен). Плюс знову з’явився на фінських трасах естонець Егон Каур (VW Polo GTI R5), котрий на стартовому січневому етапі в Лапландії завоював другу позицію.

Напевно, чи не найбільший сюрприз чекав на всіх на першій спецділянці, яку несподівано виграв практично не відомий широкому загалу екіпаж Анссі Валконена на Skoda Fabia R5 (лише місяць тому він розпочав свої виступи на повному приводі). Пізніше його швидко «випхали» з першої на восьму позицію, але все ж він змусив уважніше придивитися до себе – раптом Анссі ще не раз цього року нагадає про себе? Після цього за перемогу завзято билися три екіпажі-фаворити – Теему Асунмаа, Мікко Хейккілі, Еміля Ліндхольма (в якийсь момент це тріо трималося в інтервалі лише 2,7 секунди). Але потім несподівано провалився чинний чемпіон Ліндхольм – спочатку втратив двадцять секунд, коли його розвернуло, а на фінальному допі застряг у кучугурі на десять хвилин і миттєво провалився з третьої позиції кудись у середину четвертого десятка. Пізніше пілот визнав, що припустився чимало помилок при складанні стенограми, за що і був покараний трасами… Перемогу у підсумку святкував Теему Асунмаа, який на фінальній секції одразу відірвався майже на два десятки секунд. Естонський гість Каур досить довго розгойдувався, але на фініші ралі виграв доп і вийшов на п’яту позицію – цього результату йому вистачило, щоб утриматись у Топ-3 загального заліку чемпіонату. Окремою подією став успіх Самі Паярі на Ford Fiesta R5 – дебютний старт на техніці R5 негайно приніс йому четверте місце!

Тим часом у Норвегії відбулося чергове зимове ралі – досить відоме Rally Finnskog, яке свого часу вважалося головним тренуванням перед Rally Sweden. Зараз його статус знизився (це змагання перестало бути етапом норвезького чемпіонату та перетворилося на раунд національного кубка), але все одно ралі змогло залучити майже десяток екіпажів на техніці R5/Rally2 – на чолі з норвежцями Оле Хрістіаном Вейбю та Маріусом Осеном, плюс до них додався естонець Георг Ліннамяе (для Вейбю з Ліннамяе цей виступ став одним з етапів підготовки до їхнього майбутнього старту на Rally Sweden наприкінці лютого). Маршрут нинішнього Rally Finnskog видавався досить скромним – лише два проїзди секції із двох спецділянок. Ось лише довжина цих допів складала 14,76 км та 22,97 км, а загальна бойова дистанція Rally Finnskog становила 75,46 км. Як і слід було очікувати, саме це норвезько-естонське тріо екіпажів домінувало на трасі – Вейбю виграв три допи та святкував перемогу, другим фінішував стабільний Осен (чотири других місця на СД поспіль), Ліннамяе до свого підсумкового третього місця додав також кращий час на фінальній, найдовшій спецділянці змагання.