Rally Kazakhstan, день 1-3: гра без короля

Схоже, що казахський ралі-рейд в цьому році стане найбільшим етапом Кубка світу – адже програма гонки налічує шість повноцінних гоночних днів і сім спецділянок, загальною довжиною майже 1900 км (точніше, 1866,17 км)! Принаймні, недавні Abu Dhabi Desert Challenge в ОАЕ і Qatar Cross Country Rally за своєю бойовою дистанції помітно поступаються Rally Kazakhstan… І не факт, що останній в цьому сезоні марафон з найвищим коефіцієнтом 2, жовтневе Rallye Oilibya du Maroc, раптом перевершить по кілометражу казахську гонку. Тож не дивно, що ралі-рейд на заході Казахстану (на узбережжі Каспійського моря) якось швидко став одним з ключових етапів нинішнього Кубка світу – його результати повинні остаточно визначити, як ж саме будуть розвиватися подальші події в цій серії… Особливо цікаво це зараз, коли майже непереможний Нассер Аль-Аттія спочатку через політичні причини пропустив два етапи в ОАЕ, а потім несподівано зазнав просто нищівної поразки на домашньому Qatar Cross Country Rally (лідирував, але зійшов в фінальний день).

Компанія на Rally Kazakhstan зібралася відмінна – прибули всі фаворити Кубка світу (Нассер Аль-Аттія, Якуб Пшигоньскі, Мартін Прокоп, Володимир Васільєв), підтягнулися ще кілька екіпажів з X-raid (Язід Аль-Раджі і Люк Альфан, який недавно відновив свою кар’єру в ралі-рейдах). І стартовий доп (як не дивно, він відбувся під «нульовим» номером) обіцяв відмінну битву протягом всієї гонки – Аль-Аттія з Аль-Раджі примчали першими (лише 12 секунд розриву між ними), за ними поспішав впевнено Альфан… Але вже в другій половині дня, тобто на другій спецділянці (він же з номером 1) «прилетів» ще один неприємний сюрприз – Toyota Hilux Overdrive Нассера Аль-Аттіі зупинилася з «мертвим» двигуном! Хотілося вигукнути «Що, знову?!» Навіть не згадаєш, коли катарець двічі поспіль зійшов через проблеми з мотором. Очевидно, Нассер Кубок світу вже остаточно програв. Як відіграти мінімум 114 очок відставання, якщо в календарі залишилися лише один марафон і п’ять бах? З огляду на нові правила (в залік йдуть всі марафони і максимум п’ять бах), Аль-Аттія в найкращому випадку набере максимум 210 очок. І це при тому, що у Якуба Пшигоньского вже є 144 очка…

Позаду вже три дні, чотири допи і тисяча кілометрів різноманітної пустелі, але битва за перемогу зараз лише набирає обертів… Спочатку перевага була на боці Язіда Аль-Раджі (Mini JCW Rally), який відірвався майже на вісім хвилин від найближчого суперника, але зараз помітно пожвавився Якуб Пшигоньскі (Mini JCW Rally) – польський лідер Кубка світу намагається одночасно вирішити відразу кілька важливих завдань. Перш за все, йому необхідно випередити своїх головних опонентів в серії, Мартіна Прокопа і Володимира Васільєва – якраз сьогодні Якуб виграв етап і вийшов на друге місце в загальному заліку гонки. Наступна його мета – як мінімум, утримати переслідувачів за спиною до самого фінішу. Найідеальніший варіант виглядає наступним чином – Пшигоньскі «відсуне» Аль-Раджі і виграє в Казахстані. Адже в цьому випадку Якуб набирає 204 очка і остаточно виводить з боротьби за титул Нассера Аль-Аттію! Але зараз лідер поки Аль-Раджі (цікаво, чи буде X-raid тиснути на нього, щоб за потреби віддати перемогу поляку?), А за спиною у Пшигоньского все ще рубаються Васильєв з Прокопом – адже у них теж є дуже непогані шанси на найвищий титул в Кубку світу!

Rally Kazakhstan, етап 0 (90,65 км)
1. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux Overdrive) 53.45
2. Аль-Раджі/Готтшальк (SA/D, Mini JCW Rally) +0.12
3. Альфан/Шульц (F/D, Mini JCW Buggy) +2.03

Rally Kazakhstan, етап 1 (188,8 км)
1. Аль-Раджі/Готтшальк (SA/D, Mini JCW Rally) 1:28.32
2. Альфан/Шульц (F/D, Mini JCW Buggy) +0.13
3. Прокоп/Томанек (CZ, Ford F-150 Evo) +1.46

Rally Kazakhstan, етап 2 (414,12 км)
1. Аль-Раджі/Готтшальк (SA/D, Mini JCW Rally) 4:00.45
2. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +1.46
3. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +4.21

Rally Kazakhstan, етап 3 (327,47 км)
1. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) 3:24.35
2. Прокоп/Томанек (CZ, Ford F-150 Evo) +0.48
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +2.05

Rally Kazakhstan (після трьох днів)
1. Аль-Раджі/Готтшальк (SA/D, Mini JCW Rally) 9:52.52
2. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +4.00
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +4.44
4. Прокоп/Томанек (CZ, Ford F-150 Evo) +10.50
5. Альфан/Шульц (F/D, Mini JCW Buggy) +25.55

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid, Mathieu Baumel

30-05-2018 16537
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца