Rally Finland: битва амбіцій

Ралійний чемпіонат світу зараз дуже швидко переходить у вирішальну стадію – до фінішу сезону залишилися п’ять раундів, два з них пройдуть поза межами Європи (Чилі, Японія), два на асфальті (Центральна Європа, Японія). І цей фактор старанно враховують як у вищій лізі (Toyota перед майбутніми заокеанськими виїздами прагне здобути максимум на найближчих етапах у Фінляндії та Греції, Hyundai та M-Sport будуть опиратися цьому до останнього), так і у дивізіонах WRC2 (хтось прагне вже зараз перехопити ініціативу на європейських етапах, хтось приберігає цінні залікові старти на осінь)… Тим, хто вирішив зробити ставку на Secto Rally Finland, найближчими днями буде насправді непросто – бо на місцевих швидкісних гравійних трасах тактика «їхати на 90% можливостей» нечасто спрацьовує, а постійні атаки на межі можливостей техніки стрімко збільшують ймовірність якоїсь помилки. Хоча це зазвичай не зупиняє більшість фаворитів – варто згадати недавнє Rally Estonia, де Калле Рованперя безупинно атакував до самого фінішу (навіть у неділю не став бавитися у «гру на доїзд»), а Елфін Еванс з Есапеккою Лаппі майже всю п’ятницю-суботу билися за десяті частки секунди.

Зараз всі поточні новини зі світу ралі (включаючи огляди подій на трасах поточного Rally Finland) та ралі-рейдів перенесені на Телеграм-канали:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

У Фінляндії очікується битва за перемогу чи подіум мінімум п’яти екіпажів, причому кожен з них матиме свої власні мотиви. Калле Рованперя (Toyota) прагне збільшити свою колосальну перевагу в чемпіонаті, а також нарешті здобути перемогу на домашньому раунді WRC – його кращими показниками поки залишаються друге місце в абсолюті (2022 рік) та перемога в заліку WRC2 Pro (2019 рік). Елфін Еванс (Toyota) і Тьєррі Ньовілль (Hyundai) б’ються за черговий титул віце-чемпіона – розрив між ними становить лише три очки (115:112). Та й обидва все ще не полишають сподівань скоротити відставання від Рованпері та зберегти інтригу в чемпіонаті. Отт Тянак (M-Sport Ford) теж продовжує битву за подіум за підсумками сезону та прагне взяти переконливий реванш за недавню катастрофу на домашньому раунді – тим більш, він вже тричі вигравав на фінських трасах. І до цієї компанії грандів потрібно додати також Есапекку Лаппі (Hyundai) – адже в нинішньому переліку учасників Rally Finland фін є одним з трьох пілотів, який має на своєму рахунку перемогу на цьому змаганні (разом з Оттом Тянаком і Ярі-Матті Латвалою, який вирішив повернутися на домашнє ралі за кермом Toyota GR Yaris Rally1). А черговий подіум чи навіть перемога можуть підсилити позиції Лаппі в складі Hyundai.

Дуже «закручена» ситуація спостерігається в заліку WRC2. Перш за все, лідер чемпіонату Йоан Россель на Citroen C3 Rally2 спочатку був заявлений на здобуття очок, але в останній момент вирішив не витрачати дорогоцінний заліковий старт і виступатиме лише в абсолюті (як і Олівер Сольберг, який запланував черговий «тренувальний» виступ на Skoda Fabia RS Rally2). Отже, хто буде боротися за перемогу в заліку WRC2 на фінських трасах? Перш за все це квартет Андреаса Міккельсена, Гаса Грінсміта, Самі Паярі (всі на Skoda Fabia RS Rally2) й Еміля Ліндхольма (Hyundai i20 N Rally). Плюс певні сюрпризи можуть підкинути інші господарі траси – Ярі Хуттунен, Лаурі Йоона, Мікко Хейккіля (всі на Skoda), до них спробує долучитися також француз Адрієн Фурмо на Ford Fiesta Rally2 (його швидкість і нестабільність можуть дати будь-який результат). У WRC3 заявлені аж 12 екіпажів на Ford Fiesta Rally3, з них сім фінських. Могло бути й трохи більше, але лідер цього дивізіону Роопе Корхонен змінив плани, пересів на VW Polo GTI R5 і «перевівся» до заліку WRC2. Цікаво, що у Фінляндії нарешті відбудеться дебют у чемпіонаті світу нового Renault Clio Rally3 – на ньому повинен виступити фінський екіпаж Маркуса Маннінена, але він усе ж стартуватиме поза заліком WRC3.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото FIA WRC, Twitter (@KalleRovanpera), Toksport WRT

02-08-2023 39689
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца