Rally Estonia, СД6: нокдаун від Hyundai

Фактично дводенний формат естонського етапу WRC (все ж 99,5% бойової дистанції змагання зосереджені в суботу-неділю) не залишає жодного простору для тривалих тактичних ігор – є 233,4 кілометра спецділянок, з яких треба негайно «витрусити» все можливе. У випадку якихось відчутних проблем чи суттєвої помилки в екіпажа не залишається ні часу, ні дистанції, щоб якось надолужити згаяне… Суботня секція Rally Estonia (з двома запланованими проїздами «по колу» протягом дня) складалася з п’яти СД загальною довжиною 73,59 км. Ранній старт (перший доп в суботу стартував вже о 7.40 ранку) майже негайно приніс перший інцидент – буквально через кілька сотень метрів після старту СД2 в серйозну аварію потрапив естонець Георг Гросс на клієнтському Ford Fiesta WRC. Екіпаж не постраждав, а ось машина зазнала серйозного «демонтажу»… Щось Гроссу останнім часом не щастить на трасах Rally Estonia – рік тому він теж потрапив в аварію на тутешніх трасах, коли його Ford Fiesta WRC після стрімкого стрибка на трампліні раптом «спікірував» носом в землю.

Події у вищій лізі почали «розкручуватися» за досить несподіваним сценарієм – почалося все з атаки Калле Рованпері, який виграв перший ранковий доп і негайно вирвався на позицію лідера. Однак свято 19-річного фіна тривало недовго – на СД3 фін несподівано зловив прокол заднього колеса і втратив майже півхвилини. Після цього розпочався справжній парад у виконанні Hyundai Motorsport – Отт Тянак негайно перебрався на перше місце, компанію йому в Топ-3 склали колеги по команді, Крейг Брін і Тьєррі Ньовілль! Чималий «лящ» для Toyota Gazoo Racing, чиє лідерство в особистому та командному заліках опинилося під загрозою… І поки з усіх тойотовців тільки у Себастьяна Ож’є є дійсно реальна можливість поборотися за подіум – француза від третьої позиції відділяють тільки 4,4 секунди. На превеликий жаль для M-Sport Ford WRT, вчорашній штурм Есапекки Лаппі продовження не отримав – фін швидко віддав ініціативу екіпажам Hyundai й Toyota, після чого стрімко відкотився на восьме місце… Той факт, що зараз всі три екіпажі M-Sport (Лаппі, Сунінен, Грінсміт) дружно поступаються Такамото Кацуті на Toyota Yaris WRC, є досить невеселим сигналом для команди.

У «заводській» категорії WRC-2 мало не сталася невелика сенсація, коли Мадс Остберг (Citroen C3 R5) зловив прокол та на якийсь час «позичив» лідерство Адрієну Фурмо з M-Sport Ford WRT. Але на фінальному допі секції все повернулося до звичної колії – француз теж пробив колесо, віддав лідерство норвежцю і звалився на четверте місце, пропустивши вперед Миколу Грязіна (Hyundai i20 R5) і Понтуса Тідеманда (Skoda Fabia Rally2 evo). У двох інших категоріях відбувалося справжнє свято для естонських уболівальників! По-перше, в заліку WRC-3 в трійку лідерів стрімко пробився Егон Каур, якого не бачили на трасах чемпіонату світу з 2014 року – естонець виграв доп, злетів на перше місце і тільки потім, після запеклого опору, поступився лідерством 18-річному Оліверу Сольбергу. Крім того, в Топ-10 цієї категорії розташувалися ще два представники Естонії – Георг Ліннамяе (з українським штурманом Володимиром Корсею) тримається сьомим, а Рауль Йєетс посідає дев’яту позицію. По-друге, відразу два естонських екіпажі (Роберта Вірвеса і Кена Торна) очолили залік Junior WRC – якщо хтось спроможний боротися з цим дуетом, то поки тільки латвієць Мартіньш Сескс. Далі буде…

Становище після СД6 (абсолют)
1. Тянак/Ярвеойа (EE, Hyundai i20 Coupe WRC) 38.26,8
2. Брін/Нейгл (IRL, Hyundai i20 Coupe WRC) +6,8
3. Ньовілль/Жільсуль (B, Hyundai i20 Coupe WRC) +11,1
4. Ож’є/Інграссіа (F, Toyota Yaris WRC) +15,5
5. Еванс/Мартін (GB, Toyota Yaris WRC) +23,1
6. Рованперя/Халттунен (FIN, Toyota Yaris WRC) +32,3
7. Кацута/Баррітт (J/GB, Toyota Yaris WRC) +35,3
8. Лаппі/Ферм (FIN, Ford Fiesta WRC) +47,1
9. Сунінен/Лехтінен (FIN, Ford Fiesta WRC) +54,0
10. Лубе/Ланде (F, Hyundai i20 Coupe WRC) +1.18,6

Становище після СД6 (залік WRC-2)
1. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 R5) 41.24,6
2. Грязін/Александров (RUS, Hyundai i20 R5) +16,5
3. Тідеманд/Барт (S, Skoda Fabia Rally2 evo) +17,5

Становище після СД6 (залік WRC-3)
1. Сольберг О./Джонстон (S/IRL, VW Polo GTI R5) 40.51,9
2. Каур/Сімм (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +11,7
3. Каєтановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +14,5

Становище після СД6 (залік Junior WRC)
1. Вірвес/Пруул (EE, Ford Fiesta Rally4) 45.04,9
2. Торн/Паннас (EE, Ford Fiesta Rally4) +1,3
3. Сескс/Франціс (LV, Ford Fiesta Rally4) +9,5

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Hyundai Motorsport, Skoda Motorsport

05-09-2020 27949
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца