«Гостьові» тріумфи (ВІДЕО)

Минулі вихідні в Європі запам’яталися в першу чергу тим, що одночасно відбулися відразу два спільних раунди національних першостей – німецьке ADAC KNAUS TABBERT 3-Städte-Rallye входило до календаря чемпіонатів Німеччини й Австрії, а словацьке Rally Košice закривало сезон у чемпіонатах Словаччини та Польщі. Але якщо подібні словацько-польські спільні етапи вже давно стали традиційними, то німецько-австрійський альянс став певним сюрпризом – треба добре поритися в архівах, щоб знайти подібні приклади в минулому… В цілому, подібний союз став вимушеним заходом – чемпіонат Австрії в цьому році втратив чотири раунди з дев’яти (плюс ще дин не приніс очок, оскільки вдалося провести менше ніж 50% запланованої дистанції). Все це змусило австрійську федерацію шукати якийсь резервний раунд за межами країни – оптимальним варіантом стало баварське 3-Städte-Rallye, яке базується буквально в 15-20 км від німецько-австрійського кордону. Цікаво було подивитися, як гості з Австрії будуть почуватися на трасах Баварії…

Результат вийшов досить несподіваним – адже два лідери австрійської першості, Сімон Вагнер і Германн Нойбауер, буквально розгромили господарів траси (виграли всі без винятку допи та перед фінальним СД займали два перших місця в абсолюті). І тільки на самому фініші ADAC KNAUS TABBERT 3-Städte-Rallye перевага австрійців перестало бути такою колосальною – Нойбауер вилетів з траси, «завдяки» чому остаточно програв битву за титул (чемпіоном Австрії достроково, вже за етап до фінішу став Вагнер, який виграв вже четвертий етап поспіль). Найшвидшим з німців став екіпаж Домініка Дінкеля – фінішував другим (при цьому відстав від Сімона Вагнера майже на хвилину) та став одноосібним лідером чемпіонату Німеччини (його головний суперник, Маріян Грібель, поки поступається йому з рахунком 116:113). Тут все вирішиться вже наступного тижня на фінальному раунді AvD Sachsen-Rallye (заплановане на 29-30 жовтня) – хоча головними фаворитами залишаються Дінкель і Грібель, невеликий шанс зберігається ще в Юліуса Таннерта (93 очка).

Словацьке Rally Košice минуло під знаком беззаперечної переваги польських гостей, які стрімко взяли п’ять перших місць в абсолютному заліку змагання. Вчергове не було рівних Міколаю Марчику, який навіть зі 30 секундами штрафу більш ніж на півхвилини випередив свого головного суперника Войцеха Хухалу! У підсумку, Марчик став вже дворазовим чемпіоном Польщі (повторив свій успіх 2019 роки), причому в цьому році здобув п’ять перемог у шести стартах! Після цього він може повністю зосередитися на своїй програмі в чемпіонаті Європи, де вже в найближчі вихідні в Угорщині продовжить боротьбу з іспанцем Ефреном Льяреною за титул віце-чемпіона… Події на трасах під Кошіце змусили замислитися над станом справ у словацьких ралі – місцеві екіпажі та команди за останні пару років стрімко здали свої позиції (переважно, на користь польських сусідів на чолі з Гжегошем Гжибом). Результати Rally Košice вийшли красномовними – найкращим зі словацьких пілотів став Ярослав Меліхарек (чемпіон Словаччини 2015 року), який фінішував сьомим в абсолюті (попереду п’ять поляків і один угорець) і тільки третім у заліку словацької першості.