«Дакар»-2020, авто/SSV, день 6: троє поза конкуренцією

На відміну від подій в заліку мотоциклів, де майже всіх фаворитів зазвичай сильно «штормить» у випадку їх старту на перших позиціях, в автомобільній категорії подібних ексцесів зараз майже не спостерігалося. У підсумку, вже другий день поспіль проходить за однаковим сценарієм – три гранди (Карлос Сайнс, Стефан Петерансель, Нассер Аль-Аттія) як вирушають на трасу першими, так і доїжджають з великим відривом від решти (змінюється тільки їх порядок на фініші). У підсумку, це тріо найбільше нагадує міні-ескадру крейсерів, які вже лягли на бойовий курс та йдуть повним ходом – зупинити їх може або вибух силової установки, або потрапляння снаряда чи торпеди в борт, або раптова зустріч з міною… За цією «Великою трійкою» постійно намагається встигнути саудівець Язід Аль-Раджі на Toyota Hilux, який готовий використати будь-яку нагоду для прориву на подіум на своєму «рідному» «Дакарі». Часом квартет лідерів змушує згадати репліку з відомої книги Стругацьких «Казка про Трійку» – «…і в кімнаті з’явилася Трійка в повному складі – всі четверо».

Доводиться вкотре визнати, що Mini JCW Buggy за підсумками першої половини цього марафону справляють враження трохи швидкіших автомобілів, ніж повнопривідні Toyota Hilux та Mini JCW Rally – Карлос Сайнс і Стефан Петерансель явно прагнуть повернути ті недавні «золоті» часи, коли задньопривідні багі Peugeot 2008/3008 DKR три роки поспіль громили всіх на «Дакар» (причому за активної участі іспанця й француза). Та й в цілому, після переїзду «Дакара» на Аравійський півострів, де учасників нарешті чекають справжні пригоди в пустелі (чого дуже не вистачало в останні чотири-п’ять років перебування в Південній Америці), категорія багі отримала свого роду «шанс на нове життя»… Досить тільки подивитися, що вже шостий день виробляє Матьє Серрадорі на Century CR6 – француз п’ять разів на шести етапах фінішував в Топ-10, міцно вчепився в шосте місце в загальному заліку і поки успішно відбивається від обох екіпажів Toyota Gazoo Racing, Гініеля де Вильєрса з Бернхардом тен Брінке. Більш того, Матье час від часу навіть зазіхає на п’яту позицію Орландо Терранови! І згадайте, коли востаннє приватний екіпаж на незаводських багі виробляв подібне на «Дакарі»?

Зараз майже всі учасники в заліку SSV/UTV діляться на дві основні категорії – одні намагаються не форсувати події й з мінімумом ризику відіграти пару-трійку місць, інші вже встигли нахапати проблем та втратити чимало часу, тому часто атакують з шашками наголо. До першої групи однозначно треба віднести чилійця Франсіско Лопеса та американця Кейсі Кьюррі, які часом завдяки своєї стабільності «дотискують» когось із «непосидючих хлопців» й майже весь час тримаються в трійці лідерів. Сьогодні вони вже продемонстрували щось подібне, акуратно посівши два перших місця в загальному заліку марафону. Друга група ж поповнюється з кожним днем, коли хтось нахапає проблем, приходить до висновку, що втрачати їм нічого – і починають стрімголов атакувати… До таких шибайголова можна віднести поляка Арона Домжалу та француза Сіріля Депре, які вже встигли побешкетувати на двох попередніх етапах. Сьогодні раптом нагадали про себе іспанець Герард Фаррес Нуелль і бразилець Рейналду Варела, які недавно дружно провалилися в самий кінець Топ-20 – вони удвох пробилися до трійки призерів етапу (Фаррес показав найкращий час, Варела ж фінішував третім).

Автомобілі, день 6 (Хаіль – Ер-Ріяд, СД 477 км)
1. Петерансель/Фіуза (F/P, Mini JCW Buggy) 4:27.17
2. Сайнс/Крус (E, Mini JCW Buggy) +1.35
3. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux) +3.22
4. Аль-Раджі/Жільцов (SA/RUS, Toyota Hilux) +6.42
5. Серрадорі/Люркуен (F/B, Century CR6) +7.10
6. Алонсо/Кома (E, Toyota Hilux) +7.56
7. Тен Брінке/Колсул (NL/B, Toyoya Hilux) +9.37
8. Де Вільєрс/Аро (ZA/E, Toyota Hilux) +10.48
9. Терранова/Грауе (RA, Mini JCW Rally) +13.22
10. Сейдан/Кузьміч (SA/RUS, Mini JCW Rally) +18.40

Автомобілі, становище після шести етапів
1. Сайнс/Крус (E, Mini JCW Buggy) 23:33.03
2. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux) +7.48
3. Петерансель/Фіуза (F/P, Mini JCW Buggy) +16.20
4. Аль-Раджи/Жільцов (SA/RUS, Toyota Hilux) +36.48
5. Терранова/Грауе (RA, Mini JCW Rally) +43.54
6. Серрадорі/Люркуен (F/B, Century CR6) +50.21
7. Де Вільєрс/Аро (ZA/E, Toyota Hilux) +55.41
8. Тен Брінке/Колсул (NL/B, Toyoya Hilux) +1:12.58
9. Сейдан/Кузьміч (SA/RUS, Mini JCW Rally) +2:00.11
10. Ванагас/Палмейру (LT/P, Toyoya Hilux Overdrive) +2:38.26

SSV/UTV, день 6 (Хаіль – Ер-Ріяд, СД 477 км)
1. Фаррес/Монлеон (E, Can-Am Maverick X3) 5:27.25
2. Лопес/Латрак (RCH, Can-Am Maverick X3) +1.22
3. Варела/Гугелмін (BR, Can-Am Maverick X3) +4.59

SSV/UTV, становище після шести етапів
1. Лопес/Латрак (RCH, Can-Am Maverick X3) 28:52.26
2. Кьюррі/Беррімен (USA, Can-Am Maverick X3) +9.48
3. Карякін/Власюк (RUS, Can-Am Maverick X3) +30.24

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid, Red Bull Content Pool, Monster Energy Can-Am

10-01-2020 19091
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца