Велика репетиція (ВІДЕО)

Так склалося, що Rally Žemaitija, другий раунд чемпіонату Литви, стало для багатьох учасників великою репетицією… По-перше, вже на наступному тижні ряд литовських екіпажів виступить на PZM Rajd Polski – Rally Poland, яке в цьому році є етапом ERC плюс національних чемпіонатів Польщі і Литви. Тобто гонка в Кельме повинна була допомогти учасникам якомога скоріше набрати потрібну форму після тривалої перерви в литовському чемпіонаті, яка затягнулася майже на п’ять місяців. По-друге, Вітаутас Швядас повинен був саме в цьому ралі вперше пілотувати ралійний автомобіль R5 – правда, в останній момент він не став ризикувати з непередбачуваним VW Polo GTI R5 (який недавно нарешті був доставлений з Volkswagen Motorsport) і стартував на Skoda Fabia R5, з якої вже встиг ознайомитися під час недавніх тестів. По-третє, до ралі на якийсь час вирішив повернутися поляк Арон Домжала (в останні три роки він був повністю зосереджений на ралі-рейдах), та ще й зміг «виманити» знаменитого штурмана Ярослава Барана, триразового чемпіона Європи.

Перед стартом багато хто з вболівальників ставили на перемогу Вайдотаса Жали – все ж він в минулому році виграв всі чотири етапи литовської першості, в яких стартував (або три перемоги і друге місце в абсолютному заліку цих ралі). Литовець виправдав їхні сподівання – виграв 11 допів з 13, здобув другу поспіль перемогу в цьому році, впевнено лідирує в своєму дивізіоні LARČ1 (техніка S2000, RRC, R4, R5) і в заліку 4WD, причому зі стовідсотковим комплектом очок. А ось для Вітаутаса Швядаса дебют на автомобілі класу R5 після півтора десятиріччя на техніці N4/R4 став серйозним іспитом – якщо на старті ралі він спромігся пробитися на друге місце, то потім поступово здавав позиції… Але, в цілому, фініш на четвертому місці – не найгірший показник для прем’єри на новій для себе техніці. Другу сходинку подіуму посів польський дует Домжалм і Барана – їм нітрохи не завадив той факт, що вони вперше стартували разом! Як у них складеться на рідному Rajd Polski в європейському заліку? Цікаво, що в заліку LARČ2 (він же клас N4) другу перемогу поспіль здобув білорус Сергій Вязовіч, багаторічний лідер команди МАЗ-СПОРТавто в ралі-рейдах в категорії вантажівок!