Україна: серпнева «карусель»

Цього року ралійне літо в Україні вийшло зовсім непередбачуваним і навіть трохи екстремальним – напевно, ніхто не згадає такого в минулому, щоб через шалені погодні умови протягом лише двох місяців постраждали відразу два змагання національного рівня. Спочатку була відносно щаслива історія з Ралі «NIKO-2021» (другим етапом чемпіонату України з міні-ралі «Кубок Лиманів») у Миколаївській області, яке через зливи довелося «пересунути» на п’ять тижнів – замість спочатку запланованої дати 19-20 червні змагання відбулося вже 24-25 липня. А ось раунду «великого» чемпіонату України, Ралі «Маріуполь», не пощастило набагато більше… Спочатку це ралі було заплановано на 7-8 серпня, проте через збіг у часі з музичним фестивалем MRPL City Fest змагання перенесли на тиждень вперед, тобто на 14-15 серпня. Однак саме цей «зсув» за термінами й став фатальним – азовське узбережжя накрило тривалими зливами, які просто знищили трасу… У підсумку, все довелося скасувати в останній момент – точніше, вже в суботу, буквально за лічені години до церемонії відкриття та прологу. Таким чином, ралійний чемпіонат поки України скоротився до п’яти етапів…

На щастя, в організаторів третього етапу «Кубка Лиманів», відомого одеського Ралі «Куяльник» (28-29 серпня), подібних пригод вже не було – все відбулося саме так, як було заплановано. На старті з’явилися 34 екіпажі, що стало поки кращим показником у 2021 році як для «Кубка Лиманів», так і для чемпіонату України з ралі. Сюрпризи не змусили себе чекати – вже після двох допів стрімко вибули три представники вищого класу P8… Спочатку була пожежа Юрія Хоміцького на СД1 (її погасили, але автомобіль сильно постраждав), потім вибули Антон Корзун (проблеми з двигуном, екіпаж вирішив не ризикувати перед майбутнім стартом на етапі чемпіонату України у вересні) і Володимир Петренко (коробка передач). На відміну від попереднього раунду в Миколаєві, Ігор Чаповський на Mini JCW WRC успішно диктував темп, виграв п’ять СД зі шести та майже на 40 секунд випередив Дениса Сидорова! На третю позицію пробилася Дар’я Бакай, що стало для неї вже четвертим у кар’єрі подіумом в абсолюті. Цікаво, що Чаповський і Бакай встигли на трьох етапах «Кубка Лиманів» стартувати зі трьома різними штурманами – Ігор вже виступив з Іваном Мішиним, Володимиром Корсею й Андрієм Ніколаєвим, а Дар’я з Олександром Салюком, Євгеном Сокуром і Аліною Дворник!

Як і очікувалося, в моноприводі знову не було рівних екіпажу Михайла Горшкова та Станіслава Прусса, які в цьому році активно опановують Peugeot 208 R2 – цей дует на всіх п’яти спецділянках (слід враховувати, що найперша була зупинена через пожежу Хоміцького, тому більшість учасників отримали час Сидорова) став найшвидшим серед «двоколок», а також успішно фінішував п’ятим в абсолютному заліку. Але були й інші герої моноприводу – Євген та Анастасія Галдіни на старенькому Opel Kadett на першій секції буквально на лічені секунди відставали від Горшкова на більш сучасній техніці, а надалі навіть вимушене зниження темпу («вискочили» за межі траси, після чого трохи скинули швидкість) не завадило їм фінішувати другими у 2WD і класі Р7, а також сьомими в абсолюті (новий особистий рекорд на етапах «Кубку Лиманів»)! Не перестає вражати також темп екіпажу Ігоря Білоусова й Олександра Арича, який на ВАЗ-2113 скромного класу Р5 (об’єм двигуна до 1400 куб.см) регулярно й успішно бореться з представниками більш потужних категорій Р6/Р7. У цього дуету зараз дійсно цікава статистика виступів у «Кубку Лиманів» – 14 спільних стартів на етапах, 11 перемог і 1 подіум у своєму класі, а також вісім фінішів у Топ-10 абсолютного заліку!

Ралі «Куяльник»
1. Чаповський/Ніколаєв (UA, Mini JCW WRC) 1:06.23,95
2. Сидоров/Романов (UA, Mitsubishi Lancer Evo X) +38,06
3. Бакай/Дворник (UA, Mitsubishi Lancer Evo X) +3.08,10
4. Єфімов/Щербаков (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) +3.48,80
5. Горшков/Прусс (UA, Peugeot 208 R2) +6.00,98
6. Нікітюк/Безруков (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +7.40,38
7. Галдін/Галдіна (UA, Opel Kadett) +7.53,88
8. Білоусов/Арич (UA, ВАЗ-2113) +8.26,89
9. Бабінець/Лосєва (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +8.47,00
10. Жельніо/Шинкаренко (UA, Renault Clio R3) +10.19,59

Кубок Лиманів, абсолют (після трьох етапів)
1. Чаповський – 26
2. Сидоров – 24
3. Хоміцький – 13
4. Єфімов – 12
5. Бакай – 9

© Павел Скобленко/Rally.UA
© Фото Антон Реуцький (R&G Project), DENSO X-Team

02-09-2021 7749
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца