Війна R5 і Maxi Rally: новий сюжет (ВІДЕО)

Останнім часом в ралійному світі відбувається стільки подій, що чимало різних змагань проходять майже непоміченими – наприклад, протягом одного тижня в березні встигли стартувати обидва чемпіонати Іспанії, гравійний (де перший раунд виграв добре відомий за міжнародними виступами Хав’єр Понс на Peugeot 208 T16) і асфальтовий. І обидві першості вже встигли підкинути глядачам деякі загадки на тему – яким чином розвивається боротьба двох технічних концепцій, міжнародного класу R5 і національної категорії N5 (саме так іспанці позначають свій аналог аргентинських Maxi Rally)? У минулому році N5 здобув чимало успіхів – Хосе Антоніо Суарес на Peugeot 208 N5 впевнено виграв гравійний чемпіонат, а під кінець сезону екіпажі на техніці N5 видали серію подіумів в асфальтовому першості і виграли фінальний раунд (Гірка Анчустегі з фірмової команди Suzuki Motor Ibérica завдяки цьому успіху став бронзовим призером за підсумками сезону).

Зараз попит на іспанські Maxi Rally поступово зростає (одна машина навіть вирушила в Бельгію), але все одно в очі кидається одна суттєва деталь – цього року техніку N5 більше купують учасники середньої ланки, які шукають варіанти переходу на більш високий рівень після виступів в класах N4/N+ або в моноприводі. А ось гранди, націлені на боротьбу за вищі місця, все-таки віддають перевагу більш швидким (і дорогим) машинам R5 – прикладом цього став багаторазовий чемпіон Іспанії Мігель Фустер, який після серії стартів за кермом Renault Clio N5 все ж вирішив пересісти на Ford Fiesta R5 (Мігель колись уже завойовував найвищі титули на техніці Super 1600, Super 2000 і GT, а тепер прагне додати до цього різноманітного переліку і R5). У підсумку, на першому етапі асфальтового чемпіонату, Rali do Cocido (гонка вперше відбулася в такому високому ранзі) можна було побачити п’ять екіпажів на R5 (на чолі з чемпіоном Іваном Аресом) і шість на національних N5.

У центрі уваги відразу опинився чинний чемпіон Іван Арес. Якщо минулого року він за кермом Hyundai i20 R5 представляв приватну команду Yacar Racing, то зараз вивів на старт машину в заводських кольорах Hyundai Motorsport (фірмова сіро-блакитна гама з червоними і чорними елементами), а в офіційних документах в графі «Команда» значилося Hyundai Motor España… Прем’єра в ролі фірмового пілота вдалася – Арес виграв більше половини допів, «дотиснув» Фустера (який спочатку вийшов на позицію лідера) і на фініші випередив його майже на півхвилини. А ось за їх спинами почав твориться безлад… Спочатку все складалося чудово для екіпажів на N5 – нехай за фаворитами на R5 вони не встигали, але боротьбу за подіум все ж вели (Альваро Муньіс і Адріан Діас взяли третє і четверте місця). Але за кілька годин після фінішу обидва екіпажі були зняті – техком виявив, що Ford Fiesta N5 Муньіса і Renault Clio N5 Діаса не відповідають технічному регламенту…