Сольберг йде з великого спорту

Петтер Сольберг оголосив, що більше не боротиметься за чемпіонські титули, а його виїзди на гоночну трасу носитимуть виключно епізодичний характер. На рахунку Петтера – 20 років боротьби на найвищому рівні, титул чемпіона світу з ралі і два титули чемпіона World RX.

Петтер Сольберг: «20 років – це досить великий проміжок часу, який дозволяє багато чого зробити. Але прийшов час зупинитися. Скажу чесно, я не вішаю шолом на цвях. Точніеше, вішаю, але не остаточно. Я хочу робити круті речі і брати участь в правильних, гучних подіях в майбутньому. Можливо, я стартую, наприклад, в Rally Sweden або, якщо у мене буде запрошення знову взяти участь в Rallyday, я прийму його. Мій пілотаж підіймає людям настрій, і я хочу, щоб так і було надалі. Але з чемпіонатами я закінчив. Більше я не братиму в них участь».

Петтер пообіцяв, що в цьому році він проведе своєрідний прощальний тур для своїх уболівальників. Розпочнеться він у липні на Фестивалі швидкості в Гудвуді, після чого у вересні Сольберг проїде найбільш значущу в Норвегії гонку з підйому на пагорб і візьме участь в Джімхані.

Петтер Сольберг: «У нас в планах – три ці заходи. Але будуть і інші. Ми будемо тримати в курсі. Я щасливий почати з Гудвуда, дуже люблю змагатися в Британії. Адже це домашні гонки для Філа (Філ Міллз – штурман Петтера Сольберга), а завдяки підтримці уболівальників ці гонки стали домашніми і для мене. А мій перший професійний контракт був укладений з Малкольмом і M-Sport в Камбрії. Він дав мені шанс, а я цього ніколи не забуду. Чесно кажучи, мені здається, що буквально вчора Колін (МакРей) кричав на мене за те, що я ставив дуже багато питань, коли приєднався до нього в команді Ford в 1999 році. А потім були Subaru і Prodrive, класні перемоги, дивовижні, як і в M-Sport, часи і великі люди. Ці люди були і залишаються моєю сім’єю. Я не забуду те, чого ми разом досягли.
Ралі та інші гонки в Великобританії… У мене так багато спогадів про різні події, від Rally GB і першої перемоги в WRC до чемпіонського титулу, завойованого в наступному році. Але ж була ще й перемога в британському етапі World RX в 2017 році, яка стала для мене особливою. Це був 50-річний ювілей ралі-кросу, який завжди залишався важливим для моєї сім’ї. І це була остання велика гонка в цьому особливому місці. Мені не забути цього».

Для когось 44-річний Сольберг асоціюється із WRC, де він у складі команди Subaru здобув 13 перемог зі своїм штурманом Філом Міллзом. У когось – із перемогами в World RX. Ну а для підростаючого покоління уболівальників він, в першу чергу, напевно буде сприйматися як батько Олівера Сольберга – можливо, головного досягнення в своєму житті.

10-04-2019 6614
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца