Естонські «віражі» (ВІДЕО)

Ралійне життя в Балтії продовжує спокійно йти своєю чергою – після чималого весняного розгардіяшу з перенесеннями та скасуваннями окремих етапів усі місцеві національні чемпіонати поступово долають літній період і нарешті переходять у фінальну стадію. В останні вихідні серпня відбулося Lõuna-Eesti Ralli, яке стало спільним раундом естонської та латвійської першостей. В цілому, вчергове зібралася дуже непогана компанія – на чолі Георг Гросс на Ford Fiesta WRC, потім вісім екіпажів на R5/Rally2, два Proto плюс додалася нова Skoda Fabia Rally2-Kit литовської підготовки (з українським екіпажем Сергія Потійка й Івана Мішина). Однак в національних заліках картина вийшла досить неоднозначною… В естонському заліку з’явилися більшість найсильніших місцевих екіпажів – за великим рахунком, не вистачало тільки Егона Каура. А ось латвійський залік виглядав незвично – заявилися 17 екіпажів, з яких тільки сім представляли Латвію. Причому два ключових класи, LRČ2 (техніка R5/Rally2) і LRČ4 (міжнародний монопривід, в першу чергу R2/Rally4), були представлені виключно іноземними екіпажами (Литва, Естонія, Польща, Німеччина, Іспанія, Бельгія)…

Події на трасах під Виру можна розділити на три абсолютно різних епізоди. Спочатку в суботу на короткій секції (тільки 14,47 км допів) не було рівних Георгу Гроссу, який виграв всі чотири спецділянки та на 6,5 с випередив Рауля Йєетса. Однак вранці в неділю ситуація стрімко змінилася – ініціативу перехопили екіпажі на R5/Rally2, які виграли три спецділянки поспіль (два кращих часи у Георга Ліннамяе, один у литовця Владаса Юркявічюса). Особливо відзначився естонсько-український дует Ліннамяе-Корся – адже їм вдалося піднятися на друге місце в абсолюті та скоротити відставання від лідера Гросса всього лише до двох секунд! Однак на фінальній секції вчергове отримали зовсім інший сценарій – Георг Гросс стрімко атакував і відразу відірвався від суперників на чверть хвилини, на передостанній спецділянці постраждали Рауль Йєетс (втратив три чверті години) і Владас Юркявічюс (переворот на повній швидкості)… У підсумку, Гросс завдяки цій перемозі знову став лідером чемпіонату Естонії, естонсько-український дует Георга Ліннамяе та Володимира Корсі виграв у своїй категорії, що посилило позиції Ліннамяе в заліку класу EMV2. Окремою подією став фініш юніора Роберта Вірвеса на Hyundai i20 R5 на подіумі – для нього це був лише другий старт на техніці R5/Rally2.

У заліку латвійського чемпіонату були свої сюрпризи – тут за перемогу майже весь час завзято боролися естонець Рауль Йеетс і литовець Владас Юркявічюс (за два допи до фінішу їх поділяли лише 1,7 секунди), але обидва раптом «завалилися» на передостанній спецділянці. У підсумку несподівано переміг поляк Міколай Кемпа на Ford Fiesta Proto, який перед цим відставав від лідерів більш ніж на дві з половиною хвилини… Другим фінішував 16-річний німецький юніор Фабіо Шварц (син Арміна) на Ford Fiesta Rally2 – його дебют на повному приводі вийшов цілком успішним. Залишається вчергове відзначити той факт, що зараз латвійський чемпіонат остаточно перетворився на повноцінну школу для пілотів-підлітків, яким ще не виповнилося 18 років – згадаймо, як тут починали свою велику кар’єру Калле Рованперя й Олівер Сольберг! Зараз в латвійських ралі знову виступають чимало юніорів – той же німець Фабіо Шварц (16 років), поляк Хуберт Лясковскі (15 років), бельгієць Томас Мартенс (15 років), іспанець Хіль Мембрадо (йому тільки в жовтні виповниться 14 років)… Буде цікаво спостерігати за подальшим розвитком їх ралійної кар’єри в найближчі два-три роки.

Lõuna-Eesti Ralli
1. Гросс/Милдер (EE, Ford Fiesta WRC) 44.27,0
2. Ліннамяе/Корся (EE/UA, VW Polo GTI R5) +13,5
3. Вірвес/Весілоо (EE, Hyundai i20 R5) +41,6
4. Коік/Тамм (EE, Ford Fiesta Rally2) +1.11,9
5. Кирге/Вааса (EE, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.20,6
6. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VII) +2.08,3
…33. Потійко/Мішин (UA, Skoda Fabia Rally2-Kit) +8.08,8

Чемпіонат Естонії, абсолют (після трьох етапів)
1. Гросс – 200
2. Коік – 190
3. Бундсен – 166
4. Ліннамяе – 146
5. Шаймієв (RUS) – 146

Чемпіонат Естонії, EMV2 (після п’яти етапів)
1. Ліннамяе – 117
2. Йєетс Р. – 97
3. Коік – 70
4. Шаймієв (RUS) – 69
5. Каур – 63

Lõuna-Eesti Ralli (залік чемпіонату Латвії)
1. Кемпа/Шея (PL, Ford Fiesta Proto) 48.48,7
2. Шварц Ф./Ценц (D, Ford Fiesta Rally2) +1.00,0
3. Балодіс/Пукіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +1.12,5
4. Касарі/Райдма (EE, Ford Fiesta Rally4) +1.19,9
5. Нигене/Коскінен (EE, Ford Fiesta Rally4) +2.17,1
6. Лясковскі/Кусьнєж (PL, Peugeot 208 Rally4) +2.18,8

Чемпіонат Латвії, LRČ2 (після трьох етапів)
1. Грязін М. (RUS) – 70
2. Йєетс Р. (EE) – 54
3. Слуцкус (LT) – 44

Чемпіонат Латвії, LRČ4 (після трьох етапів)
1. Касарі (EE) – 105
2. Лясковскі (PL) – 73
3. Мембрадо (E) – 60


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Krists Andersons, Margus Pahv

31-08-2021 4354
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца