Бельгія: стрибки туди-сюди (ВІДЕО)

Ралійний чемпіонат Бельгії досить давно вважається одним з найбільш «швидкоплинних» в Європі – весна ще не закінчилася, а минула вже майже половина сезону. Наприклад, тиждень тому, в останні вихідні дні квітня відбувся четвертий раунд національної першості з дев’яти запланованих (Rallye de Wallonie), а вже через пару тижнів, в середині травня, на учасників чекає п’ятий етап серії… Якщо до цього додати певні особливості і вимоги участі в бельгійському чемпіонаті (кожен екіпаж може виступити не більше, ніж в восьми гонках з дев’яти), то не варто дивуватися тому, що ситуація в загальному заліку може стрімко змінитися після кожного етапу. Ось і недавнє Rallye de Wallonie «порадувало» відсутністю чинного чемпіона Кріса Прінсена – в цьому році він виграв уже два етапи з трьох, лідирував в загальному заліку, а зараз взяв коротку паузу. Зате майже у всіх його суперників з’явився відмінний шанс значно покращити своє становище або перехопити ініціативу.

Понад два десятки екіпажів на техніці R5, більшість з яких представляють марки концерну VW AG – чотири нових VW Polo GTI R5 плюс ціла армада Skoda Fabia R5 (цілих чотирнадцять машин). І вся ці краса трохи «розбавлена» лише двома Ford Fiesta R5 плюс по одному Citroen C3 R5 та Hyundai i20 R5. Саме так виглядала основна частина списку учасників Rallye de Wallonie… Закономірно, що представники Skoda і Volkswagen під час змагань майже не помітили присутності представників інших марок – найкращим поза цією компанією став Кевін Демаршалк на Citroen C3 R5, який завершив ралі шостим. Майже вся гонка пройшла під диктовку пари фаворитів – Адріана Фернемона (Skoda Fabia R5) і Седріка Шерена (VW Polo GTI R5), які разом виграли 80% всіх спецділянок і відчайдушно рубалися між собою до самого фінішу. Перемогу в цій непередбачуваній битві здобув Фернемон, який з чималим труднощами відбився від стрімких атак опонента і зберіг три секунди відриву. Шерен хоч і програв цю дуель, але друге місце дозволило йому стати новим лідером чемпіонату.