Жан Тодт: ми всі винні

Починаючи з 1950 року Rally Sweden не проводилося лише тричі: у 1974-му, разом з етапами в Монте-Карло і Греції, гонку було скасовано через нафтову кризу, в 1990 – через теплу зиму, а в 2009 була ротація із Норвегією. Після того, як цього року організатори буквально за вуха протягнули етап при повній відсутності сніжно-льодового покриття, знову поновилися розмови про неприпустимість проведення такого відповідального заходу в регіоні Вермланд, де погода не може бути гарантовано морозною. І знову громадськість заговорила про можливість перенесення єдиного повноцінного зимового етапу до північної частини Швеції, до Канади або до Заполяр’я Фінляндії, де проходить Arctic Lapland Rally.

Жан Тодт, подивившись на те, що відбувається у Вермланді, дав зрозуміти, що в майбутньому подібне неприпустимо. В інтерв’ю виданню dirtfish.com глава FIA сказав: «Одна з причин, через яку я тут, – це демонстрація солідарності з організаторами, які в даних обставинах доклали стільки зусиль для проведення ралі. Ще за кілька днів до старту ми не знали, відбудеться гонка чи ні. Завдяки зусиллям з боку організаторів, промоутера, FIA і команд нам все ж вдалося провести ралі.

Але мушу сказати, що винні ми всі. Ми передбачали це ще два-три роки тому. Я знав, що це могло статися. Безумовно, шведська гонка має проходити на снігу, але снігу, до якого ми звикли на цій гонці, немає вже кілька років. Ми знаємо, що зіткнулися з глобальним потеплінням, і саме тому ми приділяємо так багато уваги навколишньому середовищу і наслідкам зміни клімату. Упевнений, що всі зробили висновки з цього. Важливо, що ралі відбулося, а подібної ситуації більше не повториться. Ми подбаємо про це і вже обговорили з організатором і промоутером, які заходи будуть прийняті для того, щоб гонка в Швеції збереглася, але з урахуванням нашого негативного досвіду».

22-02-2020 7883
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца