Tour de Corse, WRC-2: загадковий пасьянс…

Список учасників WRC-2 на Корсиці змушує замислитися – начебто майже ніяких сюрпризів, а все одно щось в ньому є таке, що муляє і не залишає в спокої. Відносно невелика кількість учасників – лише 11 екіпажів? Неприємно, звичайно (рік тому було 15 учасників), але чи це має сильно дивувати? Все ж самотнє асфальтове ралі на старті сезону в оточенні гравійних етапів – малоймовірно, що воно буде користуватися популярністю… І тільки потім приходить усвідомлення такого цікавого факту, як відсутність на Tour de Corse команди M-Sport Ford WRT та її пілота Еріка Камійї, який цього року планував знову поборотися за титул! Що то могло б значити? Ерік поза грою чи просто «тримає паузу» і відкладає основні гонки на середину-кінець сезону?

У підсумку, отримуємо цікавий розклад «карт» на Корсиці. По-перше, заводська команда Skoda Motorsport II виставить два екіпажі – чеха Яна Копецкого (хтозна, раптом він стане одним з головних претендентів на титул?) і норвежця Оле Хрістіана Вейбю (для нього це мусить бути великий іспит на асфальті). По-друге, нарешті починає «розгортатися» заводська програма Citroen Racing в WRC-2 – французи виставлять новітній Citroen C3 R5 і навантажили Стефана Лефевра завданням виграти чемпіонат (між іншим, це означає ще те, що Лефевра фактично відсунули від стартів на техніці WRC). По-третє, будуть кілька цікавих «джокерів» – перш за все, це японці Такамото Кацута (автор сенсаційної перемоги в Швеції, де переграв заводського пілота Skoda Motorsport Понтуса Тідеманда) і Хірокі Араи, на яких чекає лише другий в житті асфальтовий старт в WRC-2. Плюс на задньому плані видніються Йоанн Бонато (Citroen C3 R5) і П’єр-Луї Лубе (Hyundai i20 R5)…

До речі, корсиканське ралі ще за кілька днів до старту встигло влаштувати серйозну «прочуханку» декому з учасників WRC-2 – ще на початку тижня на тестах на тутешніх трасах постраждали два екіпажі. Спочатку дісталося бельгійцю Гійому де Мевіусу – його бойовий Peugeot 208 T16 був безнадійно пошкоджений, тому команді Peugeot Belgium Luxembourg довелося відмовитися від виступу на Tour de Corse (ні відновити, ні замінити машину бельгійці вже не встигали). Набагато більше пощастило Такамото Кацуті – японець теж «полетів» кудись далеко вниз під укіс і старанно «розібрав» свій Ford Fiesta R5. Але команда MM Motorsport (яка вже давно співпрацює з Tommi Mäkinen Racing) завбачливо привезла на Корсику відразу три Ford Fiesta R5, тому проблем із заміною розбитої машини не було – Такамото поїде на резервному автомобілі.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Twitter (Gas Y Motor), Skoda Motorsport, Facebook

05-04-2018 14930
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца