Томмі Мякинен: нам не потрібні такі гонки

В інтерв’ю виданню autosport.com Томмі Мякинен висловив, мабуть, загальну думку учасників про гонку в Туреччині, заявивши, що не найкращою ідеєю є проведення етапу, де всі команди страждають від проколів, а гонка в результаті перетворюється на лотерею. Як варіант вирішення проблеми фін запропонував повернення в першість покришок Run-Flat, що використовувалися з кінця вісімдесятих і до середини двотисячних. Усередині таких покришок розміщувалося еластичне кільце, яке дозволяло більш-менш впевнено рухатися спецділянкою навіть після проколу.

Томмі Мякинен: «Проблема в тому, що гонка перетворюється на лотерею. Ти можеш робити все правильно, але камені настільки гострі, що ти все одно пробиваєш колесо, навіть не роблячи жодних помилок. Якби ми могли знову наповнювати покришки спеціальним мусом, це вирішило б проблему. Коли ми використовували ці покришки, то могли проїхати де завгодно. Нам не хотілося б, щоб результат ралі вирішувався подібним чином.

Можливо, буде думка, що такі самі покришки необхідні на Сардинії і в Мексиці, але там проколи відбуваються здебільшого з вини пілотів, коли вони, наприклад, ріжуть в поворотах, то ж це нормальна ситуація – якщо пілот отримує прокол через власну помилку, це виключно його вина. Але в Туреччині пілоти нічого не могли вдіяти».

У будь-якому випадку, приймати рішення про повернення таких покришок ще рано, оскільки невідомо, чи залишиться Туреччина в календарі першості.

Тим часом, нещодавно завершився прийом заявок шинників на тендер щодо постачання покришок в чемпіонат світу на період з 2021 по 2024 роки. Директор FIA з ралі Ів Маттон сказав, що було отримано «кілька» тендерів, а переможця тендеру буде оголошено в грудні.

20-09-2019 8199
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца