Rallye de Monte-Carlo, СД11: подвійний штурм Toyota

Суботня програма Rallye Automobile de Monte-Carlo виглядала дуже скромно – всього лише три допи в першій половині дня та 57,1 км бойової дистанції. Як і в п’ятницю, ранкова секція стартувала що до підйому сонця (точніше, о 6:30) – тобто учасники сьогодні теж отримали ще трохи «темного» часу доби… Цього разу екіпажі нарешті зіткнулися з однією з фірмових «родзинок» ралі, коли умови на трасах двох допів різко відрізняються між собою. В цьому випадку ті шини й налаштування техніки, які чудово спрацювали на одній спецділянці, цілком можуть виявитися майже непридатними вже за годину-півтори на іншому допі. Що і продемонстрували результати першої суботньої секції – спочатку Toyota Gazoo Racing стрімко зробила дубль на СД9 (Себастьян Ож’є вчергове випередив Елфіна Еванса та знову став лідером ралі), але вже на наступній спецділянці все раптом встало догори дригом. Ініціативу ненадовго перехопили екіпажі Hyundai, які взяли три перших місця на СД10 (Тьєррі Ньовілль, П’єр-Луї Лубе, Даніель Сордо) – зате Ож’є з Евансом програли понад сорок секунд!

Однак третя (фінальна) спецділянка суботи знову все різко змінили – Toyota Gazoo Racing негайно відігралася за свою недавню невдачу й теж зробила хет-трик (зусиллями Елфіна Еванса, Себастьяна Ож’є та Калдле Рованпері). Тепер перед фінальним днем всі три основних екіпажі японської марки повністю «прихопили» собі місця в Топ-3 – і якщо перевага Ожіє з Евансом становить майже хвилину, то Рованперю в неділю буде чекати запекла боротьба з Ньовіллем за місце на подіумі (зараз їх поділяють тільки сім секунд)… Однак для Hyundai Motorsport в цілому битва в Монте-Карло вже другий день поспіль складається не на їх користь – вибув Отт Тянак, який вже провалив свій виступ на Rallye de Monte-Carlo (як і рік тому). Цього разу естонця вивели з гри два жорстоких проколи, коли довелося доїжджати до фінішу на голому диску… Оскільки екіпаж взяв з собою тільки одне запасне колесо, довелося оформити остаточний схід. Тепер в Отта Тянака взагалі не залишилося шансів поборотися хоча б за очки на завтрашньому Power Stage – на відміну від інших етапів WRC, регламент Rallye de Monte-Carlo не передбачає повернення по SupeRally у фінальний день змагання…

Не обійшлося без чергового рішення суддів, які сьогодні оштрафували Себастьяна Ож’є та Мартейна Відаге (штурмана Тьєррі Ньовілля) на 400 євро – обидва на СД10 не застебнули належним чином ремінці шоломів.

Становище після СД11
1. Ож’є/Інграссіа (F, Toyota Yaris WRC) 2:16.31,9
2. Еванс/Мартін (GB, Toyota Yaris WRC) +13,0
3. Рованперя/Халттунен (FIN, Toyota Yaris WRC) +56,8
4. Ньовілль/Відаге (B, Hyundai i20 Coupe WRC) +1.03,8
5. Сордо/Дель Барріо (E, Hyundai i20 Coupe WRC) +2.11,3
6. Кацута/Баррітт (J/GB, Toyota Yaris WRC) +4.43,1
7. Міккельсен/Флоене (N, Skoda Fabia Rally2 evo) +5.22,7
8. Грінсміт/Едмондсон (GB, Ford Fiesta WRC) +6.14,6
9. Фурмо/Жамуль (F/B, Ford Fiesta Rally2) +7.36,5
10. Камійї/Бюресі (F, Citroen C3 Rally2) +7.54,1

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Toyota

23-01-2021 17662
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца