Proton Iriz R5: ще одне нагадування (ВІДЕО)

Поки всі обговорюють перспективи Citroen C3 R5 (який зараз в «Подвійному шевроні» активно просувають на заміну не надто вдалому DS3 R5) і нового класу R4 (за цілий рік досі не спостерігається якогось сильного зацікавлення замовників в цій категорії), британський проект Proton Iriz R5 в черговий раз надовго випав з поля зору. І ось зараз Mellors Elliot Motorsport (давній технічний партнер марки Proton в ралі) вирішили знову нагадати про себе – минулого тижня британська команда виставила Iriz R5 на Cambrian Rally, першому етапі BTRDA Rally Series (як зазвичай, з 22-річним Олівером Меллорсом за кермом ). Варто відзначити важливу деталь – якщо минулого року Proton Iriz R5 зазвичай з’являвся на трасах в скромній сірій «лівреї» (хоча й з логотипом марки Proton на борту), то зараз автомобіль виїхав в кольорах національного прапора Малайзії!

Все ж добре, коли на національному рівні є такі серії, де можна без зайвих бюрократичних клопотів обкатати нову техніку, яка ще не отримала міжнародну омологацію – на зразок тієї ж BTRDA Rally Series. А компанія в дивізіоні B14 підібралася цікава – п’ять WRC і десь півдюжини R5… Найцікавіше, що Олівер Меллорс зумів здобути другу поспіль перемогу за кермом Proton Iriz R5, випередивши всіх своїх суперників на техніці WRC – до того на його рахунку були третє місце на MEM Malton Forest Rally 2017 і перемога на Grizedale Stages Rally 2017! Але все ж варто зазначити, що найшвидшим в гонці був Метт Едвардс, один з основних учасників чемпіонату Великобританії (чемпіон в «серійної» категорії BRC2 в 2016 році і третій призер в абсолюті у 2017 році) – він за кермом Ford Fiesta R5 виграв п’ять допів з семи, але при цьому отримав близько 40 хвилин відставання за Rally2, внаслідок чого позбувся навіть теоретичних шансів на перемогу в гонці.

Враження від нового Proton Iriz R5 поки залишаються досить неоднозначними. З одного боку, дві перемоги і подіум в трьох стартах (та ще й в боротьбі з суперниками на WRC) – то справді дуже непоганий результат для експериментального прототипу. З іншого, всі ці успіхи досягнуті на рівні регіональних серій, тобто з дійсно серйозними суперниками Олівер Меллорс ще не стикався – що і довела зустріч з Меттом Едвардсом на недавньому Cambrian Rally (легко порахувати, що на п’яти допах Едвардс виграв у Меллорса майже хвилину). Крім того, залишаються відкритими ще два важливих питання… По-перше, коли Proton Iriz R5 нарешті отримає міжнародну омологацію? Поки що є тільки балачки про 1 квітня 2018 року. По-друге, як насправді буде виглядати фінальна версія Proton Iriz R5? Все ж нинішній ходовий прототип зовнішньо набагато більше нагадує переробку «нашвидкуруч» з серійної машини, ніж повноцінний ралійний автомобіль класу R5.

Cambrian Rally
1. Меллорс/Фрімен (GB, Proton Iriz R5) 46.47
2. Берд/Мортон (GB, Ford Focus RS WRC’07) +0.06
3. Петч/Уїлкінсон (GB, Ford Fiesta RS WRC) +0.30
4. Прайс/Фернісс (GB, Mitsubishi Mirage R5) +0.34
5. Рейнолдс/Уолш (GB, Ford Fiesta R5) +0.52

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Stanislav Kucera photography

24-02-2018 16575
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца