Передбачуваність і сюрпризи (ВІДЕО)

Деякі національні ралійні чемпіонати в Центральній та Східній Європі подарували вболівальникам досить цікаві події, які часом можна схарактеризувати як «передбачувані сюрпризи»… Втім, найменше несподіванок поки що спостерігається в чемпіонаті Чехії – після того, як екіпажі на техніці WRC вивели поза абсолютний залік (зараз вони можуть розігрувати титул лише у своїй окремій категорії RN9), Ян Копецкі втратив мало не найсильнішого суперника, тобто Вацлава Пеха на Ford Focus RS WRC’06. Зараз боротьба за титул в абсолюті остаточно звелася до протистояння двох екіпажів, які мають найбільший міжнародний досвід – Яна Копецкого (титули в ERC, Asia-Pacific Rally Championship, WRC-2) і Філіпа Мареша (чемпіон ERC1 Junior). На початку сезону несподівано відзначився Мареш, який став першим лідером нинішнього чемпіонату Чехії, але потім ініціативу впевнено «перетягнув» на себе Копецкі – у минулі вихідні на Agrotec Petronas Rally Hustopeče він здобув третю поспіль перемогу й лідирує з 231 очком зі максимально можливих 240. Тепер вирішальними можуть стати два головних чеських ралі в липні-серпні, тобто Rally Bohemia та Barum Czech Rally Zlín – саме завдяки успіхам на цих змаганнях Копецкі зазвичай остаточно та достроково гарантував собі вищі титули…

Тим часом австрійський чемпіонат продовжує дивувати нескінченими успіхами Сімона Вагнера, якого досі ніхто не може зупинити – навіть дворазовий чемпіон Германн Нойбауер (титули у 2016 і 2019 роках). Кілька днів тому Вагнер навіть зі хвилинним штрафом виграв Hirter Rallye St. Veit, здобув четверту перемогу поспіль і лідирує зі стовідсотковим комплектом очок – тобто набрав вже 112 очок з можливих 112! А на рахунку віце-лідера Гюнтера Кноблоха лише 48 очок… Тепер Сімону Вагнеру на липневому Rallye Weiz може вистачити навіть фінішу на четвертій позиції, щоб достроково здобути другий поспіль чемпіонський титул. Взагалі, його статистика дійсно справляє враження – адже у сезонах 2021-2022 років Сімон у дев’яти стартах здобув вісім перемог і одне друге місце! Цікаво, що цього року в моноприводному заліку 2WD щось подібне демонструє також Юліан Вагнер, молодший брат Сімона, який нарешті повернувся після майже двох років нерегулярних і нечастих виступів. Зараз Юліан на Opel Corsa Rally4 майже повністю повторює шлях свого старшого брата у вищій лізі – також здобув чотири перемоги у чотирьох стартах, набрав 111 очок зі 112 максимально можливих.

Трохи химерна картина спостерігається в чемпіонаті Румунії, де після торішніх математичних «збочень» все ж вирішили суттєво змінити систему нарахування очок за підсумками сезону – до набагато простішої формули «чотири кращих результати на асфальті плюс три кращих результати на гравії». Тут головним автором інтриг став майже непереможний Сімоне Темпестіні (шість титулів у 2015-2021 роках, 33 перемоги у 44 стартах) – він вирішив змінити звичну техніку R5/Rally2 на задньопривідний Porsche 997 GT3 RGT. Однак виступи на цій специфічній техніці принесли дуже неоднозначні результати – дві перемоги та два сходи (двічі «страйкувала» коробка передач), лише п’яте місце за сумою чотирьох етапів. Але на учасників чемпіонату тепер чекають три гравійних раунди поспіль, тому Сімоне цілком може повернутися за кермо R5/Rally2 і влаштувати потужну «прочуханку» всім нинішнім лідерам чемпіонату. А поки що за першу позицію в загальному заліку першості запекло б’ються Себастьян Барбу та Андрей Гіртофан, які вже «догралися» до рахунку 128,8:126,4 – правда, якщо Барбу для лідерства вистачило трьох стартів і двох перемог, то Гіртофан виступив на всіх чотирьох етапах.