Літаючі фіни

Калле Рованперя і Вальттері Боттас були запрошені для участі в шоу «Flying Finns – Challenge in the Sky», присвяченому сторіччю ВПС Фінляндії.

Після інструктажу обидві зірки світового автоспорту піднялися в небо з аеродрому Тіккакоскі, розташованого в 17 кілометрах від Ювяскюля. Тіккакоскі є аеропортом Ювяскюля, але активно використовується і військовими – тут розташована база і Управління ВВС Фінляндії, величезний музей авіації ВПС Центральної Фінляндії, Військово-повітряна академія, командування матеріально-технічного забезпечення і навіть центр розвідки Оборонних сил Фінляндії. Тож Рованперя і Боттас були допущені, можна сказати, у святая святих фінської військової авіації.

Літали автоспортсмени на британських навчальних реактивних літаках Hawk, які знаходяться у використанні пілотажної групи ВПС Фінляндії «Midnight hawks». Hawk, доречі, мають не тільки тренувальні, а й бойові модифікації. Після вильоту Рованперя і Боттас, що знаходилися у кріслах для учнів, прилетіли до місця проведення шоу і при 16 тисячах глядачів тимчасово отримали
управління над своїми літаками, а Рованперя навіть виконав «бочку».
Після приземлення інструктори охарактеризували своїх учнів, як «незвичайних талантів».

Калле в інтерв’ю Moottoriurheilu.tv сказав: «Це було дуже здорово! Велике спасибі людям, які це організували: ВПС, Управлінню авіації та АКК (АКК – аналог української ФАУ). Якщо моя кар’єра в ралі не буде прогресувати, то я, можливо, перейду на авіацію».

Взагалі слоган АКК, що займається підтримкою молодих фінських талантів в автоспорті – «We keep the finns flying», тож подібний захід – цілком в дусі організації.

19-06-2018 6463
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца