Італійська «карусель» (ВІДЕО)

Недавні ралійні події в Італії становили чималий інтерес для багатьох уболівальників поза межами країни. По-перше, місцевий національний чемпіонат цього року зміг стартувати вчасно – тобто Rally Il Ciocco e Valle del Serchio відбулося згідно з календарем (12-13 березня). По-друге, саме на тосканських трасах починає свою асфальтову тренувальну програму Hyundai Motorsport, яка виставила екіпажі Тьєррі Ньовілля та Крейга Бріна на Hyundai i20 R5 – якраз в рамках підготовки до квітневого етапу WRC у Хорватії… По-третє, на старті з’явилися 95 екіпажів, причому з них 36 виступали на техніці R5/Rally2 (з іноземців можна було також зустріти німця Альберта фон Турна, француза П’єра Роше, чехів Еріка Кайса та Філіпа Мареша). Плюс до цього переліку можна було додати кілька цікавих італійських сюрпризів – для Паоло Андреуччо це був перший старт в ролі фірмового пілота MRF Tyres, чинний чемпіон Італії Андреа Круньола раптом змінив команду (покинув чемпіонську Citroen Italia і цього року буде захищати кольори Hyundai Rally Team Italia).

Стартувало Rally Il Ciocco e Valle del Serchio трохи хаотично – спочатку лідер змінювався після кожного СД (на першому місці по черзі встигли побувати Тьєррі Ньовілль, Крейг Брін, Стефано Альбертіні), а найбільшою несподіванкою стала серйозна аварія Бріна (ірландець на п’ятому допі вилетів з траси, перекинувся через дах і приземлився в гаю)… Але після цього інциденту ініціативу остаточно перехопив Нёвілль, для якого це був лише третій в кар’єрі бойовий старт на техніці R5 – бельгієць виграв шість допів зі десяти, поступово пішов у відрив і святкував перемогу з двома десятками секунд відриву. Найбільш «гарячі» події відбувалися якраз у заліку чемпіонату Італії, де найшвидшим досить несподівано став Стефано Альбертіні – для нього це була перша в кар’єрі перемога на етапі національної першості! Джандоменіко Бассо, один з основних фаворитів цього ралі та всього італійського чемпіонату, довго не міг набрати темп – тільки стрімка атака на фініші дала йому можливість піднятися з четвертого на друге місце… Чинний чемпіон Андреа Круньола майже відразу зіткнувся з серйозними проблемами (обрив півосі), після чого зміг фінішувати лише десятим в абсолюті.