ERC-2018: німецька «пристрілка»

Зараз німецькі ралісти роблять ще одну спробу закріпитися на міжнародній арені і, як мінімум, дотягнутися хоча б до рівня Арміна Шварца (виграв один етап чемпіонату світу в 1991 році, став чемпіоном Європи в 1996 році). Але найяскравішою і недосяжною вершиною досі залишається легендарний Вальтер Рьорль – чемпіон Європи (1974), дворазовий чемпіон світу (1980, 1982), переможець 14 етапів WRC… Як не сумно це визнавати, але за останні три десятиліття Німеччина так і не змогла дати світові ще одного раліста такого рівня – тільки Армін Шварц якось спромігся наблизитися до Вальтера. Тож не дивно, що поява будь-кого з Німеччини з солідною міжнародною програмою стартів негайно опиняється в центрі уваги – а раптом саме йому вдасться повернути німецькі ралі на вершину?

Два місяці тому з’явилося повідомлення, що Skoda Auto Deutschland після чотирирічної перерви вирішила повернутися до чемпіонату Європи – цього разу з 25-річним Фабіаном Краймом (дворазовим чемпіоном Німеччини і віце-чемпіоном FIA Asia-Pacific Rally Championship). Зараз же пролунала ще одна новина з Німеччини – Маріян Грібель (дворазовий чемпіон Європи серед юніорів) проведе свій четвертий великий сезон в ERC. Нагадаємо, що його результати постійно покращувалися – в 2015 році він став третім призером в Junior ERC, потім став молодіжним чемпіоном Європи на Opel Adam R2 (2016), а в минулому сезоні за явною перевагою став володарем найвищого титулу в заліку Junior ERC U28 (для учасників на техніці R5). Тепер йому потрібно підняти планку – поборотися за титул чемпіона Європи в абсолютному заліку.

Найцікавіше, що Маріян в 2018 році проведе сезон за кермом Peugeot 208 T16 (підготовка і обслуговування ROMO Motorsporttechnik) і за підтримки Peugeot Deutschland GmbH (рік тому в квітні фірмова команда Peugeot втратила Христіана Рідеманна, який отримав серйозну травму хребта, і довго шукала йому заміну). Програма Грібеля цього року буде насиченою – шість стартів в чемпіонаті Європи, повний сезон в чемпіонаті Німеччини (вісім етапів) плюс виступ на ADAC Rallye Deutschland, етапі WRC. Таким чином, на відміну від Skoda Auto Deutschland з Фабіаном Краймом, які покинули німецьку першість і вирішили повністю зосередитися на ERC, Peugeot Deutschland GmbH з Маріяном Грібелем сезон 2018 проведуть в боротьбі на два фронти.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Marijan Griebel Official, Marko Unger

04-02-2018 18688
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца