Детектив навколо Rally Estonia

Попри вчорашнє оголошення про скасування Rally Estonia, Eesti Autospordi Liit (Союз Автоспорту Естонії, далі – EAL) робить спроби для збереження гонки. Нижче ми наводимо висловлювання головних дійових осіб цієї драми. Нагадаємо, що конфлікт між організаторами ралі та естонськими автоспортивними функціонерами розгорівся через розбіжності з питання суми внеску до фонду EAL.

Олег Гросс, член правління EAL: «Невже хтось вважає, що всі сім членів ради правління EAL одночасно і повністю зійшли з розуму? Чи є EAL мафією, залученою до організованої злочинності і отримуючою незаконний прибуток? Через ці та інші дурни питання повітря в Естонії стало настільки важким, що тут можна задихнутися.

Я б хотів мовчати, але не можу. Серце не дозволяє. Мені є, що сказати. Перш за все, як член правління EAL, я можу запевнити вас, що, встановивши сьогоднішній прайс-лист, ми прийняли правильне і справедливе рішення. EAL організований так само, як і наша держава – Естонія, в якій ми платимо податки пропорційно нашому заробітку. Ресурси, необхідні для підтримки структури, надходять в основному від спортсменів, членів Союзу і організаторів змагань. Звісно, при цьому очікується, що внески організаторів змагань будуть співвідноситися із бюджетом організованих ними заходів. Бюджет Rally Estonia становить близько 2,3 мільйона євро. Мета Rally Estonia – перетворитися на етап WRC, і ця мета (або мрія) значною мірою оплачується прямою підтримкою держави, тобто – всіма нами, як платниками податків. Організатори гонки сплачують промоутеру WRC внесок в розмірі близько 350 000 доларів США і виплачують близько 250 000 доларів командам WRC, щоб вони приїхали сюди. Ця гонка в усьому, в тому числі – і за видатками, відповідає гонці рівня WRC. У всьому, крім внеску до EAL.

Організатор національної гонки сплачує EAL внесок в розмірі приблизно 3% від його бюджету (раніше організатори Rally Estonia оплачували EAL внесок в розмірі 2000 Євро – прим. ред.). У випадку з Rally Estonia, ми говоримо про внесок в розмірі близько 4%, по якому ми були готові піти на компроміс і вести переговори. На жаль, жоден з трьох провідних діячів Rally Estonia не знайшов часу для зустрічі з цього питання.

По-друге, Rally Estonia не відбудеться зовсім не через те, що EAL встановила таку ціну. Організаторам не варто ховатися за цією причиною. І щоб прибрати останню тінь підозри, я оплачу цей внесок замість організаторів Rally Estonia. Це має створити всі передумови для проведення кращого ралі у світі. Я хочу, щоб все було ясно і прозоро. Я візьму ці 100 000 євро зі свого OG Elektra AS, сплативши при цьому 25 031 євро податку на прибуток до державного бюджету 10 березня 2020 року. У мене немає секретів, мені не потрібно приховувати походження моїх грошей або відмивати їх.

По-третє. Все у своєму житті я робив за велінням серця: займався бізнесом і спортом, бажаючи бути кращим. Але спорт ніколи не був для мене бізнесом. Навпаки, я підтримував організаторів Rally Estonia і багатьох інших спортивних заходів в країні, без будь-якої фінансової вигоди, я підтримував EAL, я підтримував багатьох спортсменів, деякі з яких піднялися в результаті досить високо. Бувши членом правління EAL, я, як і мої колеги по Раді, також виконуємо цю роботу на добровільних засадах, без фінансової вигоди. Протягом минулого тижня я кілька разів просив деяких особливо дотепних чиновників відповісти на кілька моїх запитань. Але не отримав відповіді.

Я відвертий і відкритий. Я питаю. Всі, хто назвав мене і моїх колег за EAL злодіями і мафією, встаньте, розкажіть історію свого успіху в автоспорті Естонії і не забудьте згадати, з ким або завдяки кому ви цього успіху досягли. Хто сьогодні насолоджується результатами вашої праці?

Бажаю організаторам Rally Estonia успіхів і проведення хорошої гонки для естонського народу. У майбутньому всі учасники повинні сісти за стіл, знайти рішення і більше не вводити публіку в оману».

Нагадаємо, що Урмо Аава, який є організатором Rally Estonia, попри заяву Олега Гросса оголосив про те, що гонка не відбудеться.

Урмо Аава: «У нас є діючий контракт з EAL на період з 2017 по 2023 рік. Ми слідуємо всім пунктам і цілям, головна з яких полягає в тому, щоб прийняти етап WRC, але сума внеску до EAL не є частиною умови договору. Вони не можуть використовувати свою владу, щоб змінювати умови. А потім вони говорять уряду, що WRC більше не є пріоритетом. Це означає, що ми втрачаємо фінансування з боку уряду і нашого спонсора. Без будь-якого доходу некомерційна компанія, яка проводить це ралі, стає банкрутом.

У нас було два варіанти: ми могли створити проблеми уряду або скасувати захід. Я не буду створювати проблеми уряду. Ми дізналися про рішення Гросса за годину до прес-конференції про скасування гонки. Я не думаю, що з його боку було справедливо оголосити про це настільки пізно. Я дуже, дуже розчарований. Це дуже сумно».

Яніс Еал, член правління EAL: «Якщо чесно, я зараз дуже шокований. Але я не думаю, що ситуація настільки погана. Я та інші члени ради правління вважаємо, що частка доходу, яку ми отримуємо, є справедливою, це принцип солідарності, який ми використовуємо для фінансування нашого спорту. Інші організатори приймають зміни, не маючи при цьому фінансування з боку уряду. Що мене дійсно дивує, так це те, що у нас було розв’язання проблеми, коли Олег Гросс оголосив про готовність заплатити внесок. Він був готовий віддати гроші й оголосив про це вранці. Я не розумію справжньої причини скасування цієї події. Я зустрівся з Урмо в телевізійній студії, він дійсно хороший хлопець. Ми всі знаємо, яку роботу він виконав, щоб провести цей великий захід. Я не розумію, як сталося, що ми не можемо знайти взаєморозуміння. Я дійсно прагну знайти рішення. Замість ескалації боротьби нам потрібно спробувати йти вперед».

Після всіх цих заяв естонські журналісти підняли досить цікаве питання: а що ж щодо 980 000 Євро, виділених для Rally Estonia? Після скасування Rally Estonia легко припустити, що у Міністерства культури виявилося більше 980 000 євро, що є для естонського спорту величезною сумою. Це пиріг, від якого багато хто хотів би отримати свій шматок. Тарві Пюрн, заступник міністра з питань спорту, повідомив виданню Postimees, що в цьому році Міністерству культури були перераховані 980 000 євро, призначені для підтримки Rally Estonia. І у Postimees виникає питання про те, що залишилося від цих грошей.

Тарві Пюрн: «Оскільки рішення про скасування було прийнято зовсім недавно, ми все ще займаємося цим питанням і поки не можемо дати жодних коментарів».

27-02-2020 9664
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца