Балтія відкриває сезон (ВІДЕО)

Першими великий ралійний сезон в Балтії знову відкрили національні чемпіонати Латвії та Естонії – 18-19 січня в латвійському Алуксне відбулося однойменне Rally Alūksne, яке стало спільним етапом обох серій. Якщо уважно дослідити календарі латвійської і естонської першостей, можна миттєво помітити мінімум дві важливі деталі. По-перше, обидва чемпіонати знову будуть дуже і дуже тісно «переплетені» між собою – як і минулого року, заплановані чотири спільних раунди, по два в Латвії (взимку) і Естонії (влітку). Таким чином, у всіх бажаючих з’являється чудова нагода поборотися за дві вищих титули одночасно і повторити унікальний рекорд українсько-естонського екіпажу Валерія Горбаня і Сергія Ларенса (Eurolamp WRT), які в 2018 році виграли обидва чемпіонати. По-друге, латвійський календар все ж скоротився – з семи до шести етапів (зникло Rally Talsi), що обіцяє більш стрімку і жорстку боротьбу за корону. Можна відзначити третю деталь – вже не буде співпадіння фінальних етапів за термінами, як це сталося в 2018 році з Rally Liepāja і Saaremaa Rally.

Список учасників Rally Alūksne запропонував до уваги глядачів чимало цікавих зразків ралійної техніки – від Mini JCW WRC і цілої компанії автомобілів класу R5 (назбиралося аж сім машин на старті) до різних версій Proto (на кшталт недавно народженого проекту Ford Fiesta NRC від команди Neikšāns Rally Sport). На додачу, багато хто звернув також увагу на повернення Яніса Воробьйoвса за кермо Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II – після майже півтора років виступів на «звичайному» Mitsubishi Lancer Evo X та задньопривідному BMW M3 E36. Але центральною подією все ж стала прем’єра 17-річного Олівера Сольберга (сина Петтера Сольберга, чемпіона світу з ралі і ралі-кросу) за кермом VW Polo GTI R5 – це його перший старт на техніці R5. Вже зараз можна впевнено сказати, що Оліверу готові забезпечити приблизно такі ж умови, які були пару років тому у фіна Калле Рованпері… Адже для юного норвежця придбали саме той заводський екземпляр VW Polo GTI R5, на якому в жовтні на іспанському етапі WRC- 2 виступав його батько Петтер Сольберг. Більш того, Петтер переглянув майже всі свої ралійні плани на 2019 рік, щоб гарантувати Оліверу повний сезон в Латвії на R5.

Гонка практично миттєво перетворилася в протистояння екіпажів Валерія Горбаня та Олівера Сольберга, в якому невелика перевага спочатку була на боці українського чемпіона Латвії та Естонії – пілот Eurolamp WRT зі старту виграв три допи поспіль, серед них обидва нічних в п’ятницю ввечері. Але потім сили вирівнялися – Сольберг поступово прискорював темп (відповідно до того, як звикав і до нової машини, і до свого нового штурмана, 23-річного ольстерця Аарона Джонстона). І вже в суботу вдень відбулася зміна лідера ралі – Олівер Сольберг почав вигравати спецділянки (всього на його рахунку п’ять з десяти) і вийшов на першу позицію. Крапка остаточно була поставлена на фінальному допі, коли Горбань на останніх кілометрах зловив прокол і втратив майже десяток секунд… Таким чином, 17-річний норвежець записав на свій рахунок безліч різних досягнень. По-перше, в своєму дебютному старті на техніці R5 здобув свою першу перемогу в абсолютному заліку гонки. По-друге, приніс VW Polo GTI R5 другу в історії цього автомобіля перемогу на ралі – яка стала першим таким досягненням на рівні національних чемпіонатів! А нас усіх чекає чудовий сезон в Естонії і Латвії!

Rally Alūksne
1. Сольберг О./Джонстон (N/GB, Volkswagen Polo GTI R5) 48.57,23
2. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) +16,06
3. Хабай/Димурскі (PL, Skoda Fabia R5) +42,79
4. Каур/Сімм (EE, Ford Fiesta Proto) +54,06
5. Касперчик/Сити (PL, Ford Fiesta R5) +2.31,60
6. Блумс/Еглітіс (EE, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2.55,75


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Raimonds Volonts, Kaur Jasson

21-01-2019 18050
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца