Балтійські «мережива»

Зараз в двох балтійських національних чемпіонатах, Естонії і Латвії, склалася насправді унікальна ситуація – одразу два екіпажі, українця Валерія Горбаня (Eurolamp WRT) і естонця Ранно Бундсена (A1M Motorsport), впевнено лідирують в обох першостях і є головними претендентами на найвищі титули в абсолюті. При цьому обидва фінальних раунди, естонське Saaremaa Rally і латвійське Rally Liepāja (подвійний раунд, тобто окремі етапи в суботу та неділю), відбудуться протягом одного уїк-енда (12-14 жовтня). Здавалося, в такій ситуації Горбаню з Бундсеном доведеться визначати, якою гонкою пожертвувати заради боротьби за титул у інший… Але обидва екіпажі вибрали найскладніший, комбінований варіант – спочатку стартують на Saaremaa Rally (яке пройде в п’ятницю-суботу 12-13 жовтня), після фінішу естонського ралі негайно вирушають в Лієпаю, де в неділю вранці вийдуть на старт фінального, сьомого раунду чемпіонату Латвії (пропустивши при цьому шостий етап в суботу). Для цього лідерам доведеться задіяти по дві бойові машини і дві бригади механіків…

В Естонії ситуація виглядала трохи простішою – на титул претендують тільки два екіпажі, Валерія Горбаня і Ранно Бундсена, на рахунку у яких 397 і 352 очки відповідно. Щоб при будь-якому розкладі стати чемпіонами Естонії, екіпажу Горбаня і Ларенса необхідно фінішувати на Saaremaa Rally не нижче четвертого місця – це за умови, що Бундсен неодмінно виграє (завдання для нього дійсно не з простих, враховуючи наявність в списку учасників цілого десятка екіпажів на техніці WRC, R5 і Proto). Але в останній момент ситуація різко змінилася – Ранно Бундсен відмовився від виступу на естонському ралі (не вдалося орендувати другу бойову машину для такого стрімкого «турне» на дві гонки протягом одного уїк-енду) і вирушає до Латвії, де стартує на обох фінальних раундах. Тобто естонець вирішив пожертвувати домашнім чемпіонатом, де його шанси відіграти 45 очок у Горбаня не надто великі – і зробити ставку на титул чемпіона Латвії (де Бундсен отримає додаткову гонку без свого головного конкурента). Таким чином, ще до старту Saaremaa Rally українсько-естонський екіпаж Eurolamp WRT Валерія Горбаня і Сергія Ларенса здобув титули абсолютних чемпіонів Естонії!

У чемпіонаті Латвії картина набагато заплутаніша і більше нагадує якісь хитромудрі «мережива». Перш за все, на етапах Rally Liepāja повинні стартувати шість реальних і теоретичних претендентів на титул в абсолюті – Валерій Горбань, Ранно Бундсен, Емілс Блумс, Аллан Попов, Яніс Беркіс і Микола Грязін! Плюс будуть ще кілька швидких екіпажів, які готові за першої ж нагоди відібрати очки у фаворитів – Сергій Ременнік, Вітаутас Швядас, Егідіюс Валейша… Крім того, обидва фінальних раунди мають різну очкову цінність – якщо в суботу екіпаж може отримати максимум 17 очок (15 за перемогу і 2 за Power Stage), то в неділю може претендувати вже на 28 пунктів (25+3). Головними претендентами на титул чемпіона Латвії в абсолюті є знов-таки Горбань з Бундсеном, по 59 очок у обох – у Емілса Блумса, який йде третім, тільки 33 очки. Так як Бундсен вирішив стартувати на обох етапах в Лієпаї (на відміну від Горбаня, який з’явиться тут тільки в неділю), у естонця начебто є явна перевага. Однак в чемпіонаті Латвії діє правило «6 кращих етапів з 7», тобто у Ранно можуть «підвиснути» 8 очок… Тепер багато що залежить від того, як Бундсен виступить в суботу – йому необхідно вигравати або фінішувати не нижче другого місця. З такою компанією на старті – завдання дійсно складне!

Чемпіонат Естонії, абсолют (після шести етапів)
1. Горбань (UA) – 397
2. Бундсен (EE) – 352
3. Попов А. (EE) – 333
4. Блумс (LV) – 269
5. Гросс (EE) – 267

Чемпіонат Латвії, абсолют (після п’яти етапів)
1-2. Горбань (UA) – 59
1-2. Бундсен (EE) – 59
3. Блумс (LV) – 33
4. Попов А. (EE) – 30
5. Беркіс (LV) – 28

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Eurolamp WRT, Urmo Sibul

12-10-2018 11764
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца