Звичні проблеми Wales Rally GB

Маршрут британського раунду чемпіонату світу з ралі знаходиться під загрозою по досить незвичній для інших гонок причини: справа в тому, що в лісах Уельсу вже не перший рік поширюється хвороба листяних дерев, що називається Phytophthora ramorum, і зараз ця проблема приймає досить широке поширення. Ще п’ять років тому на деяких спецділянках можна було зустріти інформаційні щити, що забороняють глядачам залишати обгороджені стрічками коридори і заглиблюватися в ліс. Таким чином організатори намагалися мінімізувати можливість перенесення цієї хвороби з одних ділянок лісу до інших.

Організація Natural Resources Wales (Природні Ресурси Уельсу), що відповідає за ліси, тісно співпрацює з організаторами британського етапу першості, щоб мінімізувати вплив проведення гонки на стан дерев. Підтримка лісів вимагає чималих фінансів, і багато хто пам’ятає, як кілька років тому організаторам Wales Rally GB значно збільшили суму, необхідну для цих цілей. Тоді навіть ходили чутки про можливість скасування етапу.

В Уельсі проводиться вирубка хворих дерев і очищення досить великих площ, але тут також є проблема, оскільки важка техніка може зруйнувати дороги, які використовуються в якості спецділянок.

В інтерв’ю виданню autosport.com представник Natural Resources Wales сказав: «Хвороба все ще поширюється, тому зараз ми вичищаємо дуже великі площі заражених лісів. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб зупинити цю хворобу. Наші планувальники та землевпорядники координуватимуть свою роботу з організаторами ралі, але пріоритет полягає в тому, щоб обмежити Phytophthora ramorum, і поки ми не можемо гарантувати, що роботи по вирубці не проходитимуть саме там, де і ралі».

Ще одна проблема, пов’язана з цим, – постійні зміни графіка виконання цих робіт, адже проведення гонки охоплює досить велику область, дороги якої на час заходу будуть використовуватися організаторами, спортсменами та вболівальниками.

Координатор маршруту Wales Rally GB Ендрю Келлі вже в травні має представити FIA свій план, і раніше він був змушений скоротити знаменитий спецділянку Myherin через те, що тут також були виявлені хворі дерева.

Ендрю Келлі: «Тут немає нічого нового. Ми працювали з цим протягом останніх 10 років. Звичайно, ця проблема впливає на маршрут – три роки тому ми втратили південну частину допу Myherin. Навесні, коли почнеться зростання рослинності, буде видно, куди поширилася хвороба. Ми будемо продовжувати стежити за цим і працювати з NRW. Ми завжди готові внести зміни, як ми робили це багато разів за останні 10 років».

NRW продовжує нагадувати про те, що вболівальники повинні проявляти пильність, і просить їх якомога частіше очищати шини автомобілів і велосипедів, а також взуття перед тим, як переходити з однієї спецділянки до іншої.

На питання про те, чи представляє ця хвороба будь-яку загрозу для людини, представник NRW відповів: «Загроза є тільки для дерева, яке заразилося і тепер помре».

 

05-04-2019 2812
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца