Ювілей Копецкого та перемога (ВІДЕО)

Чеський чемпіонат поступово набирає темп, в минулі вихідні відбувся другий раунд першості – досить відоме та популярне Rallye Šumava Klatovy, яке вперше відбулося ще в 1964 році (зараз це змагання відбулося у 55-й раз). Іноземців зараз практично не було – зі чималої компанії з 83 учасників лише три прибули на це ралі з-за меж Чехії (німець Альберт фон Турн унд Таксіс, словак Роман Поповіч і шведський юніор Віктор Хансен)… Центральною фігурою досі залишається Ян Копецкі, який цього року формально перестав бути заводським пілотом Skoda Motorsport і тепер захищає кольори двох приватних команд одночасно – Agrotec Škoda Rally Team у чемпіонаті Чехії та Topp-Cars Rally Team в угорській першості. Є дійсно дуже цікава подробиця, яку відзначили багато ралійних оглядачів – Копецкі свою велику ралійну кар’єру почав рівно двадцять років тому, коли в березні 2001 року у віці 19 років стартував на Rallye Šumava Mogul за кермом Skoda Octavia класу А7. Дебютний старт, попри проблеми на одному з допів, які коштували юному Копецкому майже шести хвилин втраченого, часу, приніс йому 21-у позицію в абсолютному заліку та «бронзову» сходинку подіуму в А7.

Зараз, рівно двадцять років по тому, Ян Копецкі насправді успішно відсвяткував цей свій професійний ювілей – у суботу чеський гранд легко виграв сім допів зі восьми та майже на сорок секунд відірвався від найближчого суперника. У неділю Гонза вже не став ризикувати, різко скинув темп, але попереднього запасу часу цілком вистачило, щоб здобути вже шосту в кар’єрі перемогу на Rallye Šumava, що стало новим рекордом в історії цього змагання. Поки що його головними суперниками в чемпіонаті залишаються Філіп Мареш й Ян Черни, які на шумавських трасах влаштували запеклу битву за друге місце – на фініші їх поділили лише 0,3 секунди на користь Черни… Все цікавіше спостерігати за результатами молодіжного екіпажу Домініка Стржітеского та Данні Персейна (обом по 21 року), які цього року дебютували на техніці R5 – у них вже другий поспіль фініш у Топ-5 та четверте місце в загальному заліку чемпіоната Чехії. Дивує також вкрай нестабільний виступ торішнього чемпіона Вацлава Пеха, який нині більше воює з власним Ford Focus RS WRC’06 – на стартовому етапі він швидко зійшов, зараз через технічні проблем фінішував на Rallye Šumava Klatovy тільки дев’ятим. У підсумку після двох етапів недавній фаворит чемпіонату програє Копецкому за очками з рахунком 18:110!